VÁCLAV KOLÁŘ JE POTŘETÍ V ŘADĚ BIKETRIALOVÝM ŠAMPIONEM

Ani na domácím mistrovství světa nenašel český reprezentant přemožitele.

VÁCLAV KOLÁŘ JE POTŘETÍ V ŘADĚ BIKETRIALOVÝM ŠAMPIONEM

Václav Kolář, člen ÚAMK a SC Biketrial Blansko, vládne biketrialovému světu kategorii Elite nepřetržitě tři roky po sobě. Ani na mistrovství světa 2016, které od 8. do 13. srpna hostilo jihomoravské Blansko, nedal žádnému svému soupeři šanci a s přehledem tak obhájil své dva světové tituly z předešlých let.

Ve druhém kole závodu, které se uskutečnilo minulou sobotu, se museli závodníci vypořádat náročnějšími sekcemi a s celkově těžší tratí. Potíže, které téměř nezaznamenal v první pondělní části závodu, se nevyhnuly ani Václavu Kolářovi. Ten si v prvním kole připsal 9 a ve druhém kole 6 trestných bodů. „Hned na začátku závodu, ve druhé sekci, jsem dostal pět trestných bodů, protože mě praskla páska, a to nebyl vůbec příjemný start do závodu. Měl jsem strach. Je strašně náročné na psychiku, když se člověku stane něco takového,“ prohlásil čerstvý trojnásobný mistr světa v cíli závodu.

Ani to však nezabránilo tomu, aby Václav Kolář ovládl blanenský šampionát rozdílem třídy. Druhý v pořadí, Španěl Gutierrez, „vyfasoval“ hned dvojnásobný počet trestných bodů než vítěz. Ve stejném závodě obsadil pátou příčku další domácí závodník a taktéž člen domácího biketrialového ÚAMK klubu Martin Kakáč. Ten v pondělním závodě obdržel od rozhodčích 42 trestných bodů a v sobotu si vysloužil ještě o tři více.

Druhé zlato na mistrovství světa v Blansku získal v kategorii Senior Matěj Popelka (ÚAMK – AMK Biketrial Přerov). Ten v prvním závodě obdržel 16 ve druhém závodě pak 13 trestných bodů. „Jsem hrozně šťastný, že to vyšlo. Je to super, jelo se mi hrozně dobře. Teď jsme ještě dlouho počítali, jestli mi to bude na první místo stačit,“ radoval se v cíli čerstvý mistr světa Matěj Popelka.

Další cenný kov do sbírky reprezentantů ÚAMK přidal Martin Štěpánek z ÚAMK Hamry nad Sázavou, který v kategorii Junior vybojoval stříbrnou medaili. Michal Kuběnka (ÚAMK Unhošť) s Pavlem Procházkou (ÚAMK – AMK Biketrial Přerov), se v kategorii Senior probojovali do elitní desítky, když obsadili čtvrté respektive šesté místo.

Foto: http://biketrialblansko.cz/