VÁCLAV KOLÁŘ MÍŘÍ KE TŘETÍMU SVĚTOVÉMU TITULU

Český biketrialista a člen ÚAMK vede MS o neuvěřitelných 18 bodů.

VÁCLAV KOLÁŘ MÍŘÍ KE TŘETÍMU SVĚTOVÉMU TITULU

Od pondělí 8. srpna do soboty 13. srpna bojují nejen čeští závodníci na mistrovství světa v biketrialu, které hostí rekreační oblast Palava v Blansku. A největší česká naděje na zisk zlata z domácího šampionátu Václav Kolář (ÚAMK) míří suverénně za zlatým hattrickem. Obhájce mistrovských titulů z let 2014 a 2015 před sobotním druhým závodem kategorie Elite vede před druhým Španělem Gutierrezem o celých 18 bodů!

„Jelo se mi perfektně, nečekal jsem, že zajedu takhle bezchybně. Měl jsem dva trestné body za celý závod, lépe to ani projet nešlo,“ hodnotil své počínání v prvním mistrovském závodě sám Václav Kolář. „Je to pecka. Nečekal jsem, že bude ve výsledku takový rozdíl,“ doplnil obhájce titulu.

Ze šesté pozice bude do druhého sobotního závodu kategorie Elite startovat další český reprezentant Martin Kakáč (ÚAMK), který v prvním kole nabral 20 trestných bodů a v kole druhém dokonce o dva více. Navíc ho na trati potkal technický problém s brzdou.

Třetí místo, ze čtyř, drží v kategorii Elite s velikostí kola 26“ Martin Herka, který nabral 47 trestných bodů. Ze stejné pozice půjde do sobotního závodu další reprezentant ÚAMK junior Martin Štěpánek, který letos na jaře získal titul juniorského mistra Evropy. Mezi seniory na kole o velikosti 20“ pak ze druhého místa v sobotu odstartuje Matěj Popelka, za nímž se ve startovní listině umístili další čeští závodníci Michal KuběnkaPavlem Procházkou (oba ÚAMK).

 

Foto:ÚAMK