ALŽBĚTA PEČÍNKOVÁ OVLÁDLA SVĚTOVÉ CYKLOTRIALOVÉ HRY MLÁDEŽE

Česká výprava veze z Německa kompletní sadu medailí.

ALŽBĚTA PEČÍNKOVÁ OVLÁDLA SVĚTOVÉ CYKLOTRIALOVÉ HRY MLÁDEŽE

Mládežnické mistrovství světa UCI Trials World Youth Games (Světové hry mládeže) se uskutečnilo ve dnech 5. – 8. Srpna v Německu ve Freiamtu a především českým dívkám se zde náramně dařilo.

Alžběta Pečínková z ÚAMK Autoklubu Hamry nad Sázavou ovládla závod v kategorii dívek 12 – 15 let. Závod byl napínavý od začátku až do konce. Čtrnáctiletá česká závodnice se po prvním kole ujala vedení, když vedla o dva body před japonskou soupeřkou. Ve druhém kole si připsala pětibodovou penalizaci za překročení šipky. Stále si však držela těsný náskok. O vítězce tak rozhodovalo až třetí závěrečné kolo.

Zpočátku to ovšem dobře nevypadalo. Na úvodní sekci česká závodnice při jednom z doskoků ošklivě upadla a zbytek závodu absolvovala s naraženým ramenem a odřenou bradou. Připsala si dalších pět trestných bodů, ale naopak se jí podařilo překonat náročnou betonovou sekci, která jí v předešlých kolech činila problémy. I přes všechny nesnáze česká závodnice nenašla přemožitelku a stala se tak mládežnickou mistryní světa.

Další cenný kov do české sbírky přidala v kategorii mladších dívek (9 – 11 let) Eliška Hříbková. Pro tu skončil závod ziskem stříbrné medaile a titulem mládežnické vicemistryně světa. Ani Elišce se ale během závodu nevyhnul pád, ale následky z něj si odnáší mírnější než její starší reprezentační kolegyně. Ve stejné kategorii měla ke skvělému výsledku namířeno i Denisa Pecháčková, která však po sérii chyb neudržela vedení a propadla se na páté místo.

Třetí cenný kov, tentokrát bronz, získala Česká republiky v soutěži národů. Česká výprava si tak z Německa odváží kompletní sadu medailí.

Výsledky UCI Trials World Youth Games 2016 Freiamt:

Poussins (9-10 let): 1. Mudrák (SVK), 2. Pasturel (FRA), 3. Yokota (JPN) … 8. Hříbek, 9. Vepřek, 20. Kalaš

Youth Girls (9-11 let): 1. Wipf (SUI), 2. Hříbková (CZE), 3. Teraso (JPN)… 5. Pecháčková

Benjamins (11-12 let): 1. Ogura (JPN), 2. Benitez (ESP), 3. Richart (ESP) … 19. Sabáček, 25. Kalaš, 27. Vymětal, 31. Damborský

Girls (12-15 let): 1. Pečínková (CZE), 2. Yokota (JPN), 3. Baron (ESP)

Minimes (13-14 let): 1. Morewood (GBR), 2. Guillen (ESP), 3. Marcello (FRA) … 12. Vepřek, 29. Mokrý

Cadets (15-16 let): 1. Montalvo (ESP), 2.Widmann (GER), 3. Sandritter (GER) … 14. Pochtiol

 

Foto: redakce ÚAMK

--