Sedmé Holešovské hopsání přilákalo 60 účastníků

Holešovské hopsání patří mezi zdejší tradiční psí závody.

Sedmé Holešovské hopsání přilákalo 60 účastníků

Poslední červencovou sobotu se v Holešově konal již 7. ročník agility závodu Holešovské hopsání 2016. Tato soutěž spadá mezi neoficiální závody, tím pádem mohla být pravidla soutěže, na rozdíl od oficiálních soutěží, mírně upravena. Díky tomu si závodní atmosféru mohli přijet vyzkoušet i začátečníci, kteří ještě neběhají na plné výšce překážek.

Zařazen byl také závod pro štěňata, který zahrnoval pouze dva běhy složené jen z tunelů. Aby si závod mohli užít i psí veteráni, kteří mají již svou závodní kariéru za sebou, byla otevřena kategorie i pro ně, a to se sníženými překážkami. Samozřejmě nechyběla ani kategorie ostřílených závodníků, kteří startují i na oficiálních závodech. Celkem se na letošní ročník Holešovského hopsání sjelo přes 60 účastníků.

Diváci zde mohli vidět širokou škálu plemen, od tradičních sportovních, jako jsou například border collie a teriéři, až po malinkou čivavu, která neváží ani dva kilogramy.

„Všichni závodníci předvedli moc hezké výkony, počasí bylo poněkud teplejší, ale všechno proběhlo bez problémů. Doufáme, že si závodníci, kromě věcných cen od sponzorů odvezli i hezký zážitek a načerpali nové zkušenosti. Už teď se těšíme na další ročník,“ uvedla za organizátory Veronika Vargová.

Kompletní fotogalerii ze závodu naleznete na: http://kkhol.rajce.idnes.cz/

Text: Veronika Vargová
Foto: Iveta Mráčková