Skvělý ploutvař Jakub Kovařík z MS juniorů dovezl stříbro a bronz

Česká juniorská reprezentace ploutvařů je plná talentů.

Skvělý ploutvař Jakub Kovařík z MS juniorů dovezl stříbro a bronz

Hned deset mladých ploutvařů vyslala Česká republika na 14. ročník CMAS Mistrovství světa juniorů v dálkovém plavání s ploutvemi a ploutvovém plavání. Šampionátu, který od 4. do 11. července hostilo francouzské město Annemasse, se zúčastnilo 285 sportovců z 28 zemí a čtyř světadílů. Česko zásluhou Jakuba Kovaříka dovezlo jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili.

Juniorského mistrovství světa se poprvé nezúčastnili zástupci USA. K vidění však i tak byla řada kvalitních výkonů a hlavně nových světových rekordů. Také čeští reprezentanti přepisovali české tabulky o vylepšené zápisy. Ve Francii předvedli řadu skvělých výkonů, díky kterým dosáhli na výborná umístění v top 10.

Nejlépe z celé výpravy se dařilo Jakubovi Kovaříkovi, který získal dva cenné kovy. Hned v úvodní den soutěží vybojoval bronz na trati 100 PP v čase 37,28 s. Dopoledne v rozplavbách dokonce dosáhl na čas 37,16 s, čímž vytvořil nový český juniorský rekord.  V této disciplíně nestačil pouze na vítězného Turka Omera Faruka Saydama (37,07 s) a stříbrného Nikitu Zaytseva z Ruska (37,15 s).

Další den se Kovařík dostal ještě o stupínek výše. Na trati 100 RP doplaval druhý a časem 34,96 s se postaral o další český rekord. O druhé místo se díky stejnému času podělil s Korejcem Kimem Hyeonjinem. Vítězství na této trati slavil další Korejec Kyuguni Park (33,52)

Kromě dvou medailí česká reprezentace dosáhla i na další velmi pěkná umístění, a to na dvě pátá místa a jedno šesté, osmé, deváté a desáté. „Pouze tři sportovci z tohoto kolektivu přecházejí do kategorie dospělých, takže základ týmu pro příští mistrovství světa je výborný. Pokud se podaří doplnit tento tým dalšími mladými perspektivními sportovci, kterých je u nás dostatek, můžeme dosáhnout příští rok na světovém juniorském šampionátu v ruském Tomsku na minimálně stejný úspěch,“ řekl Vladimír Beneš, státní trenér juniorské reprezentace PP/RP.

Kompletní výsledky ze všech disciplín naleznete na http://www.tkservice.it/annemasse16/results/#Pdf

Text a foto: Svaz potápěčů ČR