Čeští ploutvaři se na mistrovství světa neztratili, z Univerziády přivezli medaile

Obě špičkové akce se konaly v Řecku.

Čeští ploutvaři se na mistrovství světa neztratili, z Univerziády přivezli medaile

Na konci června a začátku července se v řeckém Volosu konaly hned dvě světové vrcholné akce pro ploutvaře. Od 23. do 29. června se nejprve uskutečnilo CMAS Mistrovství světa v ploutvovém plavání, na které od 27. června do 1. července volně navazovaly Univerzitní hry v ploutvovém plavání. Obě akce měly i české zastoupení.

Pro českou reprezentaci byl světový šampionát úspěšný. Znamenal čtyři účasti ve finále, Gabriela Horáková dokonce překonala dva české rekordy na tratích 100BF a 200BF. Její reprezentační kolegyně Zuzana Svozilová rovněž přepsala české tabulky, a to v závodě na 200PP. Ten zároveň překonala ještě jednou hned během následné Univerziády.

Tam se Čechům dařilo mnohem více, Univerzitní hry pro Čechy cinkly několika medailemi. Jakub Jarolím si vyplaval dvě stříbrné medaile v závodě 50BF a 100BF. Zuzana Svozilová

si rovněž doplavala pro dva stříbrné cenné kovy, a to v disciplínách 200PP a 400PP. Úspěchem bylo i dvojnásobné zastoupení Markéty Svozilové ve finále, na trati 50BF skončila nakonec pátá.

Kompletní výsledky Mistrovství světa v PP naleznete na tomto odkazu: http://www.tkservice.it/volos16/results/#Pdf

Text a foto: Svaz potápěčů České republiky