Šestidenní minikár pro Slavíkovou a Starého

Členové ÚAMK na Slovensku bodovali.

Šestidenní minikár pro Slavíkovou a Starého

Šest medailí získali slalomoví minikáristé z ÚAMK Automotoklubu Škoda Mladá Boleslav při XXVII. Mezinárodní šestidenní 2016, která se konala od 2. do 6. července ve slovenském Hlohovci. Nejcennější kov vytěžil Tomáš Starý v nejmladší kategorii čtyř až osmiletých a mezi devítiletými až dvanáctiletými zvítězila Eliška Slavíková.

Kvalitní výkony postříbřili Filip Nevosad (M3 do 16 let), Jan Šimůnek (M4 do 21 let) a mezi dospělými Petr Melša. Hned za zády Šimůnka skončil na třetím místě v M4 Dominik Kubín.

Nejnáročnější závod minikárového kalendáře zahrnoval každý den jednu etapu a vítěze určil nejnižší součet pořadí šestidenního klání.

Jablka padlá přímo pod strom
Vítězové dvou nejmladších tříd Starý a Slavíková úspěšně navazují na výsledky svých rodičů v rallye. Tomášův táta Jaroslav býval velmi úspěšným závodníkem týmu Škoda Motorsport, otec Elišky Jan nedávno četl z itineráře při letošní Bohemia Rallye, které se zúčastnili také Jaroslav Kastner a Jan Klinger.

Starému k celkovému vítězství stačilo vyhrát hned úvodní etapu a potom vzácně vyrovnanými výkony úspěšně odrážet útoky především Petra Novotného z Litoměřic. Bezchybná Slavíková pustila na nejvyšší stupínek až závěrečný den Lukáše Bodinku z Hluboček a s převahou obhájila loňský triumf.

Na pátý titul v řadě tentokrát těsně o setiny sekundy nedosáhl Šimůnek poté, co jezdí první sezonu mezi „čtyřkaři“.

V nejstarší skupině prohrál titul Petr Melša ještě mizivějším rozdílem. S mimoňským Zdeňkem Švajdou měli oba naprosto shodný počet bodů, a tak Boleslaváka odsunulo na druhou pozici kritérium o vyšších umístěních ve všech etapách.

Jednota minikáristů
Závěrečný den přesunuli slovenští pořadatelé závod do středu Hlohovce, aby bylo dění blíž i pohodlnějším diváků. „V první části byl kopec nad běžné zvyklosti moc příkrý, a tak jsme s ostatními rodiči prosadili, aby alespoň dvě nejmladší kategorie startovaly bez odrazu nohou. Počáteční rychlost by pro ně mohla být nebezpečná. Brzy nabyli stejného dojmu také závodníci do šestnácti i devatenácti let. Když to viděli dospěláci bez věkového omezení, vzdali se možnosti startovat s odrazem dobrovolně taky,“ seznámil se sympatickou jednotností bez rozdílu věku Jan Slavík.

Hry Harryho Pottera
Mezinárodní šestidenní minikár se pořádá podle nepsaného pravidla dvakrát po sobě na stejném místě. „Zjistili jsme, že to má pro všechny velkou výhodu. Pořadatelé to první rok zkusí a druhý už zužitkují nabyté zkušenosti. Teď měli čas i na doprovodný program. Po celých šest dnů probíhaly hry ve stylu Harryho Pottera. Vytvořili družstva napříč celým startovním polem, která po závodech soupeřila v přetahované, metlobalu s košťaty a fotbalovým balónem i různými soutěžemi družstev,“ dokreslil zákulisí velmi povedené akce Slavík.
Nejmenší zápolili společně s nejstaršími a všichni k sobě měli rozhodně blíž než při komunikaci po sociálních sítích…

 

Text: ÚAMK, foto: Michal Šimůnek