Jarní Kombinační závod psů v Tišnově

Psi se předváděli v poslušnosti a obraně.

Jarní Kombinační závod psů v Tišnově

V neděli 5. června v areálu Kynologického klubu Tišnov konala další z kynologických akcí, Kombinační závod v poslušnosti a obraně. Na programu byly dvě kategorie – ZM (beze stop, nejvyšší složená zkouška IPO V) a ZVV 1 (beze stop, nejvyšší složená zkouška IPO 1).

„Kombinační závod se skládá ze dvou soutěží. Na jaře se kombinuje poslušnost a obrana, na podzim nás pak čeká poslušnost a stopa, neboli pachové práce,“ upřesnila časový harmonogram organizátorka Lenka Švancarová.

V kategorii ZM, základní minimum, se představilo devět závodníků. První místo vybojoval Marek Hofner s Daisy z Kynologického klubu Rajhrad. Na druhém místě skončila Michaela Hermanová s Agir of Jenny`s smile ze stejného klubu a třetí místo obsadila Kateřina Pallová s Tarou z KK Babice.

Také kategorii ZVV 1, zkoušku všestranného výcviku, ovládli členové Kynologického klubu Rajhrad, kteří se umístili na prvních dvou místech. Trojice účastníků si rozdělila umístění následovně. Zvítězila Marie Kavalcová s border kolií Amundsen ze Srbovky, druhé místo vybojovala Michaela Hermanová s Alicí a třetí místo náleží Romanu Šindelářovi s Garo Monur z Kynologického klubu Únanov.

Foto: Kynologický klub Tišnov