Nové partnerství ve sportu

Sdružení se spojilo se střelci.

Nové partnerství ve sportu

Předseda Sdružení sportovních svazů České republiky Zdeněk Ertl a prezident Českého střeleckého svazu Petr Baroch dnes podepsali Memorandum o dlouhodobé spolupráci. Deklarovali tak společnou vůli obou partnerů postupovat jednotně směrem k orgánům státní správy i krajské a obecní samosprávy, dále spolupracovat zejména v oblasti legislativní, organizační a metodické.

„V tak významné společenské oblasti, jakou sport nesporně je, by měla převládat pozitivní spolupráce nad hašteřivou rivalitou, a proto jsme rádi, že jsme našli společnou řeč s tradičním a jedním z nejúspěšnějších českých sportovních svazů“, říká Zdeněk Ertl, předseda sdružení sportovních svazů České republiky.

„Věřím, že spolupráce s významnou sportovní organizací u nás přispěje k tomu, že se budou postupně zlepšovat podmínky pro sportování na všech úrovních. Úspěšná reprezentace státu na olympijských hrách a zdravý pohyb dětí jsou spojené nádoby. Všichni to vědí, ale je třeba v tomto duchu i prakticky jednat“, doplňuje Petr Baroch, prezident Českého střeleckého svazu.

Signatáři memoranda chtějí mimo jiné koordinovat své kroky při vytváření podmínek pro dlouhodobou koncepční sportovní činnost, nabízet zejména dětem a mládeži širší možnost výběru sportovního vyžití a propagovat zdravý životní styl.

Sdružení sportovních svazů ČR je s počtem více než 620 tisíc členů druhou největší sportovní organizací v zemi. Sdružuje sedmnáct plně rovnoprávných členských svazů, které rozvíjejí svá sportovní odvětví doma i v zahraničí a reprezentují olympijské i neolympijské sporty. Více na www.sporty-cz.cz.

Český střelecký svaz je členem Českého olympijského výboru a zastupuje českou sportovní střelbu ve všech významných mezinárodních institucích. Ve 495 střeleckých klubech sdružuje 18 tisíc členů, z toho více než 5 tisíc dětí a mládeže. Střelci z kulových i brokových zbraní jsou pravidelně úspěšní na vrcholných evropských i světových soutěžích včetně olympijských her. Více na http://shooting.cz/.