Putovní pohár VIII. Horáckého závod boxerů dál ovládají ženy

Všechny zápisy do výkonnostních průkazů byly úspěšné.

Putovní pohár VIII. Horáckého závod boxerů dál ovládají ženy

Boxerklub České republiky – Územní pobočka Brno ve spolupráci s Kynologickým klubem Kladky uspořádaly o víkendu 11. a 12. června VIII. Horácký závod boxerů. Závody se konalo v areálu rekreačního střediska Meziříčko.

Psi se představili v kategoriích ZZO (zkoušky základní ovladatelnosti), ZM (základní minimum), Veterán a ZVV1, ZVV2 (zkoušky všestrannosti ve stopě, poslušnosti a obraně) a ZPO1 (zkouška psa obranáře ve sportovní kynologii obsahující poslušnost a obranu).

Letošního osmého ročníku Horáckého závodu boxerů se zúčastnilo 20 závodníků, z toho 3 v kategorii ZZO, 3 v kategorii ZM, 11 v kategorii ZVV1 a 3 v kategorii ZVV2. „Většinu účastníků tvořili zástupci brněnské pobočky Boxerklubu ČR, ale k naší velké radosti se každý rok zvedá i počet reprezentantů jiných poboček, jako je Plzeň, Středních Čechy nebo Jižní Čechy,“ pochvaluje si Jana Matušková z brněnské pobočky Boxerklubu ČR.

Putovní pohár pro absolutního vítěze i letos spočinul v rukách ženy. Olga Černá z KK Platz, která závody ovládla s fenkou Vessy z Ungeltu převzala putovní pohár od loňské vítězky Moniky Erhartové. Ani ta však letos nevyšla naprázdno, členka ÚP Jižní Čechy se psem Sandero Bretorri zopakovala nejlepší stopu. Nejlepší poslušnost a také obranu pro změnu ukázal Miloš Němec z ÚP Brno se psem Jazz Pešmar. „Vysokou úroveň závodu dokládá i skutečnost, že všichni ti, kteří projevili zájem o zapsání splnění zkoušky ZVV1 do výkonnostního průkazu, uspěli,“ dodává spokojeně Jana Matušková.

Text: Jana Matušková (Boxerklub České republiky – Územní pobočka Brno)
Foto: Boxerklub České republiky – Územní pobočka Brno