Ploutvoví plavci bojovali na akademických hrách o tituly

V Pardubicích dominovali Martin Mazáč a Barbora Sládečková.

Ploutvoví plavci bojovali na akademických hrách o tituly

V neděli 26. června odstartovaly v Pardubicích 15. České akademické hry, multisportovní akce, která se mezi studenty – sportovci těší veliké oblibě a úctě. O tituly akademických mistrů od neděle 26. června do pátku 1. července bojuje na 2 500 sportujících studentů z 50 českých vysokých škol. Na programu je celkem 22 sportovních disciplín, které hostí 15 pardubických sportovišť.

Už v pondělí 27. června se v Aquacentru Pardubice uskutečnily závody v disciplíně ploutvové plavání, které se řadí mezi parádní disciplíny reprezentantů Svazu potápěčů České republiky.

Ploutvaři v Pardubicích bojovali v celkem osmi závodech, těmi byly 50 m RP (M, Ž), 100 m BF (M, Ž), 200 m PP (M), 50 m BF (M, Ž), 50 m RP (M, Ž), 200 m BF (Ž), 100 m PP (M, Ž) a štafeta 4x50 m BF mix.

Závody ploutvových plavců doslova opanovali závodníci a závodnice z Univerzity Palackého v Olomouci. Hned čtyři akademické tituly (tři individuální a jeden ze štafety) si z pardubického bazénu odváží Barbora Sládečková a Martin Mazáč, který mimo jiné reprezentoval ČR na prvních Evropských hrách v Baku v roce 2015, kde se ploutvové plavání představilo jako ukázkový sport.

Barbora Sládečková zvítězila na tratích 50 m PP, 100 m BF a 100 m PP. Spolu s Martinem Mazáčem, Janem Niklem a Beátou Polišenskou pak zvítězila i ve štafetě 4x50 m BF. Martin Mazáč kromě již zmíněné štafety zvítězil na tratích 50 m PP, 50 m RP a 100 m PP. Další akademické tituly do Olomouce putují i zásluhou Barbory Pohlové, která ovládla trať 50 m RP, a Gabriely Sázelové, která zaplavala nejrychleji na trati 200 m BF.

Na zbývajících tratích získali tituly akademických mistrů Tomáš Zumer (UK) na trati 100 m BF, Libor Válek (VŠE) na trati 200 m PP, Dominik Vavrečka (MU) na trati 50 m BF, na stejné trati zvítězila i Kateřina Vránová (MU).

Kompletní výsledky z Českých akademických her 2016 nejen ze závodů v ploutvovém plavání, ale například i průběžné hodnocení vysokých škol naleznete na www.ceskeakademickehry.cz.

 

Foto: Daniel Honc, Petr Bílek (Facebook ČAH 2016)

---
---
---