Slavíková a Šimůnek vyhráli Evropský pohár 2016

Jezdci ÚAMK slavili hned tři prvenství.

Slavíková a Šimůnek vyhráli Evropský pohár 2016

Tři jezdci ÚAMK Automotoklubu ŠKODA Mladá Boleslav vybojovali prvenství v sobotu 25. června na Těrlicku u Havířova ve druhém kole Evropského poháru ve slalomu minikár. Z vítězství se radovali Tomáš Starý v kategorii M1 (4 – 8 let), Eliška Slavíková v kategorii M2 (9 – 12 let) a Jan Šimůnek v kategorii M4 (17 – 21 let). Slavíková i Šimůnek současně vyhráli tuto trojdílnou mezinárodní soutěž

Další cenné kovy Boleslaváků z Těrlicka přidali Dominik Kubín, jenž skončil v kategorii M4 stříbrný, a bronzový Petr Melša v dospělé kategorii M5.

Tomáš Starý se na prvním místě usadil hned po první závodní jízdě a svůj náskok průběžně zvyšoval až na více než čtyři sekundy před Slovákem Michalem Obertou ze Strečna. Stejně bezchybné výkony předvedli Eliška SlavíkováJanem Šimůnkem. Nezaváhali stejně jako 4. června při premiéře EP v Hlubočkách u Olomouce. Protože se z celkového počtu tří kol započítávají dva nejlepší výsledky, radovali se oba s časovým předstihem. Honza Šimůnek dominuje Evropskému poháru čtvrtou sezonu po sobě. Předtím vyhrál třikrát skupinu M3 do 16 let a z vítězné vlny nespadl ani po letošním přestupu do starší kategorie.

7. kolo Poháru ČR
Výbornou formu předvedli mladoboleslavští minikáristé také v nedělním 7. kole Poháru České republiky, když skončili opět třikrát zlatí. Double během dvou dnů zapsali Slavíková se Šimůnkem a k nim se tentokrát přidal také Melša.

Ruletu si se slalomáři tentokrát zahrálo počasí. Závod musel být zkrácen o jednu závodní jízdu a výsledky severomoravští organizátoři určili podle systému A – ze dvou jízd se počítala ta rychlejší. Na tréninky svítilo sluníčko, pak ale bouřka program přerušila. První jízdy doprovázel déšť, před druhými trať osychala a všem bylo jasné, že rozhodnou až závěrečné souboje. Eliška s Honzou byli nejrychlejší na mokru i na suchu, Petr výrazně přidal ve druhé „suché“ jízdě a konkurenty v nejstarší a vzácně vyrovnané kategorii M5 porazil o osm desetin sekundy.

Že nevyhrál také Starý, rozhodla jedna shozená slalomová bójka. Dvousekundová penalizace posunula mladíčka na druhé místo. Hned za ním ve skupině M1 skončila Natálie Píšová. Třetí příčku získal také Dominik Kubín v kategorii M4.

Koráb a šestidenní
Šimůnek se o nastávajícím víkendu převtělí ve sjezdaře při Evropském poháru na Korábu u Kdyně. Hned v neděli po závodech absolvuje bleskový přejezd z Domažlicka do Hlohovce na Slovensko, kde již v pondělí startuje 27. Mezinárodní šestidenní ve slalomu minikár.

 

Text: ÚAMK, foto: Michal Šimůnek

--