Úspěch podvodních ragbistů. První světový šampionát, první medaile

České podvodní ragby zaznamenává velký průlom.

Úspěch podvodních ragbistů. První světový šampionát, první medaile

Junioři týmu PF Podvodní ragby České Budějovice přivezli ze svého prvního šampionátu bronzovou medaili. Ve dnech 3. – 5. června 2016 se v německém Oberhausenu odehrálo Otevřené mistrovství juniorů v podvodním ragbby. Česká republika v zastoupení jediného juniorského týmu z Českých Budějovic byla při tom.

Celé mistrovství bylo rozděleno do tří věkových kategorií UWR 15, UWR 18 a UWR 21. Junioři PF podvodní ragby České Budějovice spadli do kategorie UWR 18, což byly ročníky 1999-2004. „Průměrný věk našich hráčů je 14 let. Pohybovali jsme se tedy spíše ve spodním věkovém limitu,“ uvedla situaci Nina Mocová jedna z trenérek juniorského budějovického týmu. Pro juniorský budějovický tým byla toto jedinečná příležitost poměřit síly se skoro stejně starými protivníky.

V České republice jsou České Budějovice jediným ragbystickým týmem, který má a trénuje juniory. „V naší skupině jsme se potkali s dvěma německými týmy a Turky. Především turecké družstvo bylo pro nás příliš silným soupeřem. Nicméně i naši hoši a dívka sílí, takže se těšíme v příštím roce na nové poměření sil,“ dodal Zdeněk Kamiš, trenér PF ČB junioři.

Na svém prvním mezinárodním vystoupení získal juniorský budějovický tým třetí místo. Ve finálovém zápase se potkal s týmem Berlína, který nakonec 3:2 porazil. Zápas byl velmi vyrovnaný. Góly do českého koše padali především kvůli chybám v obraně, která však naopak velmi vypomohla v útočné fázi. Cílený a stále nepřestávající útok na berlínskou bránu a obranu nakonec s pomocí svého týmu zdolali střelci Adam Vaněk (obrana), Denny Štrba (obrana) a Jiří Houska (brána). Český výběr nestačil pouze na první Německo a druhé Turecko.

Text a foto: Svaz potápěčů České republiky