Praha hostila Světový pohár CMAS kategorie Masters

Soutěž byla určena pro seniorskou kategorii.

O víkendu 11. a 12. června se v Praze konala mezinárodní plavecká akce. V rámci projektu Praha hlavní město sportu 2016 se v Aquacentru Šutka uskutečnil 3. ročník Světového poháru CMAS kategorie Masters v plavání s ploutvemi a dálkovém plavání.

Závodů, které zorganizoval klub Modrá hvězda Praha, se zúčastnilo přes 200 plavců z 27 zemí. Nechybělo například Řecko, Itálie nebo Španělsko, bezkonkurenčně nejpočetnější výpravu ale vyslalo Japonsko.

Šampionát byl určen pro seniorskou kategorii, plavce od 29 do 75 let kategorie Masters. Česká republika vybojovala na tomto Světovém poháru několik medailí, dařilo se zejména ženám. 1. místo v závodě na 200 metrů mimo jiné vybojovala bývalá reprezentantka Monika Krobová-Hášová.