Rada Sdružení zasedala na zámku, dorazila i ministryně Valachová

Každoroční výjezdní zasedání se tentokrát konalo v Přibyslavi.

Rada Sdružení zasedala na zámku, dorazila i ministryně Valachová

Ve dnech 16. a 17. června se do Přibyslavi na Vysočině sjeli zástupci všech svazů pod Sdružením sportovních svazů České republiky. Právě zde se konalo zasedání Rady Sdružení. A proč právě Přibyslav?

Letošní tzv. výjezdní zasedání si totiž vzalo na starosti Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, které pro své kolegy a členy Sdružení připravilo prohlídku Zámku Přibyslav, jehož součástí je i Centrum hasičského hnutí. K vidění zde byly unikátní historické hasičské vozy nebo uniformy hasičů z různých koutů světa. A nesmělo chybět ani společné focení na nádvoří se sochou sv. Floriána, patronem hasičů.

Na programu samotného jednání Rady se mimo jiné otevřelo téma nutnosti dostatečné podpory technicky zaměřeným sportům, které jsou z hlediska státní podpory stále opomíjené. V této návaznosti byl představen i nový projekt Mladý sportovec, jenž se zaměří právě na technicky branná sportovní odvětví. Mezi probíraná témata patřilo i avizované navýšení finančních prostředků na sport v roce 2017 a tedy i navýšení peněz do programů MŠMT.

Jednání se krátce zúčastnil i významný host, Drahoslav Ryba, generál Hasičského záchranného sboru. „Hasičský sport je masivní, vrcholový. Ve dnech 14. – 21. srpna budeme v Ostravě dokonce pořádat mistrovství světa v požárním sportu. Jsem velmi rád, že Sdružení hasičů je součástí Sdružení sportovních svazů ČR. I náš sport je hoden takového hodnocení jako ostatní odvětví a z hlediska takové pomoci je v tomto spojení se Sdružením velmi cenné,“ řekl generál Drahoslav Ryba s tím, že vítá i budoucí užší spolupráci se Sdružením formou Memoranda. Jeho slova potvrdil i Karel Richter, starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. „Spojení se Sdružením sportovních svazů České republiky si moc vážíme a chceme nadále rozvíjet naši společnou činnost,“ dodal Richter.

Ve večerních hodinách do Přibyslavi dorazila i ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová, která v neformální debatě s představiteli Sdružení hovořila o tématice sportu a budoucích plánech.

Na další fotografie se můžete podívat na naší FOTOGALERII.