Na rybníku Velké Dářko se bojovalo o tituly mistrů ČR

Na programu bylo plavecké MČR a 2. kolo DPP.

Na rybníku Velké Dářko se bojovalo o tituly mistrů ČR

Necelých 100 závodníků z jedenácti potápěčských klubů se v sobotu 11. června sjelo k rybníku Velké Dářko, kde se konalo Mistrovství České republiky a zároveň 2. kolo Českého poháru v distančním plavání s ploutvemi 2016.

Plavci z Olomouce, Pardubic, Přerova, Prahy, Liberce, Břeclavi, Tábora, České Lípy, Českých Budějovic, Mostu a domácího Žďáru nad Sázavou byli podle věku rozdělení do sedmi kategorií.

Muži a ženy kategorie A (1998 a starší) absolvovali nejdelší trať na 4 000 metrů, stejně jako junioři a juniorky kategorie B (1999 – 2000). Poloviční dvoukilometrová trať byla připravena pro mladší juniory a juniorky kategorie C (2001 – 2002), jeden kilometr plavali starší žáci a žákyně v kategorii D (2003 – 2004). Nejkratší trať 500 metrů byla určena pro mladší žáky a žákyně kategorie E (2005 a mladší) a speciální kategorie E0 pro plavce ročníku 2007 a mladíších. Závodů se účastnili i veteráni v kategorii V (1987 a starší), kteří se poměřili na kilometrové vzdálenosti.

Na tituly mistrů ČR se ve svých kategoriích dosáhli Zuzana Svozilová (KSP Olomouc, kat. A), Josef Cimburek (KP Pardubice, kat. A), Jana Koubková (Čochtanklub Žďár nad Sázavou, kat. B), Martin Děcký (KSP Olomouc, kat. B), Alžběta Hnáthová (KSP Olomouc, kat. C), Filip Látal (KSP Olomouc, kat. C), Eliška Radová (KP Česká Lípa, kat. D), Matyáš Kubíček (Aquaklub Liberec, kat. D), Klára Mazalová (KP Česká Lípa, kat. E), Vojtěch Šindler (Skorpen Přerov, kat. E), Jana Vestfálová (Aquaklub Liberec, kat. E0), Ota Pelcl (KSP Olomouc kat. E0), Lenka Germanová (Aquaklub Liberec, kat. V) a Zbyněk Svozil (KSP Olomouc, kat. V).

Kompletní výsledky:

Vysledky_MČR+2.kolo DPP_Velké Dářko 2016

Ilustrační foto: Čochtanklub Žďár nad Sázavou