ČESKÉ POSÁDKY NA ME RAFTAŘŮ BEROU CELKOVĚ BRONZ

ME hostilo Slovinsko a Češi opět potvrdili svou extratřídu ziskem 28 medailí.

ČESKÉ POSÁDKY NA ME RAFTAŘŮ BEROU CELKOVĚ BRONZ

Ve slovinském Tacenu na řece Krce se od 16. do 22. května uskutečnilo mistrovství Evropy raftařů, konkrétně čtyřčlenných posádek. A mezi účastníky nemohly chybět ani české posádky, které se nejen v kategorii R4, ale i v kategorii R6 řadí mezi světovou elitu. A ve Slovinsku to členové Svazu vodáků ČR opět potvrdili!

Česká republika do bojů vyslala posádky ve všech kategoriích – muži, ženy (dvě hlavní kategorie), junioři a juniorky do 19 let i do 23 let a veteráni - masters (vedlejší kategorie).

První disciplínou ME byl sprint. V něm se moc nedařilo hlavním posádkám mužů a žen. Mužským posádkám patřila v cíli pátá a sedmá příčka, ženy braly bramborovou medaili za nepopulární čtvrté místo a druhá ženská posádka dojela na osmém místě. Medaile ovšem neminuly reprezentanty ve vedlejších kategoriích. Junioři do 19 let brali bronz, juniorky do 23 let vybojovaly stříbro a posádky veteránů se postaraly o stříbro a bronz.

Ve druhé disciplíně H2H, kdy mezi sebou přímo soupeří dvě posádky ve vyřazovacích bojích, se zadařilo i v hlavních kategoriích. Muži se radovali z bronzu, ženy dokonce ze stříbra. I druhé české posádky se vešly do elitní desítky – muži byli sedmí, ženy šesté. Za stříbra se v H2H radovaly i české juniorky do 19 i 23 let, v kategorii masters pak čeští reprezentanti získali titul mistrů Evropy a druhá česká posádka veteránů přidala bronz.

Parádní českou disciplínou se v Tacenu stal slalom. Mužská posádka TR Hiko se radovala ze zlata a z obhajoby mistrovského titulu, druhá mužská posádka byla v cíli pátá. Ženy muže bohužel ve slalomu nenapodobily a skončily šesté, respektive osmé. Zlato do české sbírky přibylo i díky veteránům a juniorům do 23 let. Juniorky do 23 let braly stříbro, druhá veteránská posádka přidala bronz.

V neděli čekal závodníky poslední závod ve sjezdu a napínavé sčítání bodů ze všech disciplín, které mělo rozhodnout o celkových vítězích.

Čeští muži skončili ve sjezdu těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě, posádka TR Hiko, která před sjezdem vedla celkové pořadí, však dojela až šestá. Ženy vybojovaly stříbro, druhá česká ženská posádka byla šestá. Stříbro získali i juniorky do 23 let a junioři do 23 let. Veteráni brali stříbro a bronz a juniorky do 19 let se také radovaly z bronzu.

Po součtu bodů ze všech disciplín se muži umístili na třetím místě, stejně jako ženy. Druhým posádkám v hlavních kategoriích patří v celkovém hodnocení shodně šestá příčka. Junioři i juniorky do 23 let byli na ME celkově druzí, junioři do 19 let obsadili šesté místo, juniorky do 19 let se radovaly z bronzu. Veteránské posádky mají z ME v celkovém hodnocení zlato a bronz.

Ze Slovinska tak do České republiky putuje celkem 28 cenných kovů, což potvrzuje, že čeští raftaři patří zaslouženě mezi světovou elitu.

 

Foto: Facebook IRF Euro Rafting Championship

---
---
---
--