ČESKÉ BUDĚJOVICE VIDĚLY SVĚTOVÝ HOKEJ – OVŠEM PODVODNÍ

Hokej se hraje i pod vodou.

ČESKÉ BUDĚJOVICE VIDĚLY SVĚTOVÝ HOKEJ – OVŠEM PODVODNÍ

V sobotu 7. května se v krytém plaveckém bazénu v Českých Budějovicích uskutečnil již tradiční mezinárodní turnaj v podvodním hokeji BUD PIG CUP - letos to bylo jež podeváté. Do jihočeské metropole letos zavítalo celkem dvacet družstev podvodního hokeje. Kromě tří domácích týmů klubu Serrasalmus (muži, ženy, mix), který je v současnosti jediným českým klubem podvodního hokeje (funguje v rámci Svazu českých potápěčů), se v Českých Budějovicích představili i hráči ze Slovinska, Maďarska, Polska, Srbska, Belgie, Velké Británie, Německa a dokonce i z Izraele. Kolem plaveckého bazénu se tak sešlo téměř dvě stě závodnic a závodníků.

Na podvodní hokejisty čekal celodenní herní maraton, který odstartoval už v devět hodin ráno a skončil těsně před sedmou hodinou večerní. Na „hrací ploše“ pod vodní hladinou se v průběhu celého dne odehrával jeden zápas za druhým a rozhodně bylo na co se dívat. I když… pokud chce divák vidět hru zblízka, nezbývá mu nic jiného, než nasadit potápěčské brýle, šnorchl, ploutve a vydat se za hráči pod vodu. Ale i to dělá z podvodního hokeje velmi atraktivní a nevšední podívanou. Právě pod vodou si divák uvědomí, že se nejedná o jednoduchý sport a že je k jeho provozování zapotřebí pravidelně trénovat.

Navíc velmi důležitou roli, stejně jako u ostatních kolektivních sportů, hraje vhodně zvolená taktika. A tak ani na břehu bazénu není nouze o zajímavé situace. Názorné domlouvání taktiky před zápasem a její rozbor, zda byla dodržena a vyplatila se či nikoliv, po zápase byly k vidění téměř na každém kroku.

V průběhu dne na výsledkové tabuli přibývaly výsledky jednotlivých zápasů. Některé byly jednoznačné, další naopak ukazovaly na vyrovnanost zúčastněných týmů. V ženské divizi, kde bylo k vidění pět týmů, se nejlépe vedlo týmu Budapest Elite Ladies z Maďarska, druhé skončily ženy z týmu Smokie z Velké Británie a na bronzový stupínek vystoupaly domácí závodnice týmu Serrasalmus. Mezi muži zvítězili o jediný bod muži slovinského týmu Gorillaz, druzí skončili Maďaři z týmu Egyszusz, třetí příčku obsadil tým Benthos z Velké Británie. Domácí muži obsadili v konkurenci patnácti týmů osmou příčku, mix tým klubu Serrasalmus pak výsledkovou listinu uzavřel.

Letošní ročník BUD PIG CUPu 2016 je za námi a již nyní jeho pořadatelé myslí na rok 2017, který bude jubilejní desátý a stejně jako předešlé ročníky se uskuteční v Českých Budějovicích na začátku května.

Výsledky BUD PIG CUP 2016: BUD PIG CUP 2016_výsledky.xlsx

Více se o podvodním hokeji dozvíte zde http://www.sporty-cz.cz/18_novinky/485_KDYZ-HOKEJ-TAK-PODVODNI nebo navštivte stránky klubu Serrasalmus http://www.uwh.wz.cz/o_nas.htm.

FOTO: Serrasalmus České Budějovice (více fotografií naleznete ve Fotogalerii: http://www.sporty-cz.cz/14_foto/553_BUD-PIG-CUP-2016-7-5-2016-Ceske-Budejovice)

 

---
---
---
-