Nejen vojáci v záloze si připomněli 71 let od konce války

Přebor Svazu vojáků v záloze ČR k 71. výročí osvobození Československa.

Nejen vojáci v záloze si připomněli 71 let od konce války

Svaz vojáků v záloze ČR si důstojným způsobem připomněl 71. výročí osvobození Československa - v předvečer Dne osvobození uspořádal v sobotu 7. května 2016 Přebor SVZ ČR v mířené střelbě z velkorážové pistole na přesnost a na rychlost, který proběhl simultánně ve stejnou dobu na šesti střelnicích po celé republice, kdy byly plněny stejné disciplíny za stejných podmínek. Tato střelecká soutěž byla otevřená (kromě členů SVZ ČR se mohli zúčastnit také další zájemci, zejména vojáci v aktivní službě, vojáci mimo aktivní službu, Aktivní zálohy, apod.), a tak si kromě 142 členů SVZ ČR přišly ověřit své střelecké dovednosti také desítky dalších zájemců.

V Libereckém kraji tuto soutěž organizoval Klub vojáků v záloze Liberec na střelnici v Hodkovicích nad Mohelkou s podporou Ministerstva obrany. Na 50 střelců zde soutěžilo v disciplínách střelba 5+15 ran na terč nekrytě ležící figura s kruhy a 5+15 ran na mezinárodní pistolový terč na vzdálenost 25 m – vždy ve stanoveném čase 6 min. Třetí disciplína byla rychlopalba na mezinárodní pistolový terč v co nejkratším čase (od dosaženého bodového nástřelu se odečítá čas měřený s přesností na setiny vteřiny). Jednalo se o střeleckou soutěž jednotlivců a také tříčlenných družstev.

V soutěži družstev zvítězilo družstvo Váleční veteráni Liberec ve složení Karel Krátký, Oldřich Přecechtěl a Petr Hrozínek před družstvem KVZ Hodkovice nad Mohelkou (které slavilo úspěch předchozí den, když na střelecké soutěži o pohár velitele posádky Liberec byli tito střelci absolutně nejlepším družstvem). V soutěži jednotlivců zvítězil válečný veterán Oldřich Přecechtěl s vynikajícím výsledkem 356,63 bodů, což mu přineslo vítězství také v celorepublikovém hodnocení

V průběhu této střelecké soutěže si za nádherného počasí mohli nejen účastníci soutěže, ale také další návštěvníci, prohlédnout historickou bojovou techniku a ruční zbraně z období 2.světové války, které připravilo Muzeum tankové techniky Smržovka.

Kompletní výsledková listina je k dispozici zde: Přebor_SVZ ČR 2016 k 71 výročí osvobození_výsledky.xls

Text, foto: Karel Krátký

---
---
---
---
---