V Semilech opět stříleli váleční veteráni

IX. ročník Memoriálu ppor. Petra Šimonky.

V Semilech opět stříleli váleční veteráni

Poslední dubnový víkend začal v Semilech tradičním setkáním válečných veteránů a mnoha dalších příznivců střeleckého sportu na IX. ročníku Memoriálu ppor. Petra ŠIMONKY.  Tuto střeleckou soutěž každoročně pořádá Liberecká krajská organizace Sdružení válečných veteránů ČR k připomenutí účasti našich vojáků v zahraničních misích a na počest vojáků naší armády, kteří při nasazení v zahraničních misích přišli o své životy. Účastníci memoriálu uctili památku těchto padlých vojáků minutou ticha. 

Akce se uskutečnila pod záštitou hejtmana Libereckého kraje ve spolupráci se Svazem vojáků v záloze ČR, za finanční podpory Ministerstva obrany a Libereckého kraje a s hlavním partnerem Českou zbrojovkou a.s. Na této akci se aktivně podílely také další subjekty -  statutární město Liberec, statutární město Jablonec nad Nisou, město Semily, 31.pluk rchbo Liberec, Krajské vojenské velitelství Liberec, Klub vojáků v záloze Liberec, jednota ČsOL Jablonec nad Nisou, Sportovně střelecký klub Semily a AVZO Semily. Vrcholní političtí představitelé těchto měst se úspěšně zapojili také do střeleckého klání spolu s ostatními účastníky soutěže, které se již tradičně zúčastňují kromě válečných veteránů vojáci v činné službě, vojáci v záloze, Aktivní zálohy, příslušníci policie, městské policie, Hasičského záchranného sboru, vězeňské služby, klubů vojenské historie, klubů vojáků v záloze, střeleckých klubů, SSK, AVZO, jednot ČsOL, orgánů st. správy a samosprávy, sponzorů a další.

K výbornému průběhu celé akce také výrazně přispělo nádherné počasí, které si pro svůj příchod zvolilo právě tento páteční den. Souběžně se střelbou probíhaly další doplňkové ukázky kladně hodnocené všemi účastníky a také hosty a dalšími návštěvníky, které do prostoru střelnice tato akce přilákala. Byly to ukázky krátkých i dlouhých ručních zbraní z aktuální produkce hlavního partnera soutěže České zbrojovky a.s. – včetně nové CZ Shadow2 (následovník úspěšné CZ 75 SP-01 Shadow) právě zaváděné do výroby. Sponzor ARMY-ARMS předvedl ukázku ze svého prodejního sortimentu, zaměřenou zejména na výrobky firmy GLOCK. Patřičné pozornosti se těšila také ukázka historické bojové techniky a zbraní, kterou připravilo Muzeum tankové techniky Smržovka – bylo zde možno shlédnout např. britské obrněné průzkumné vozidlo Ferret v kamufláži jednotek UN.

Vlastní soutěž je soutěž jednotlivců a družstev ve střelbě z pistole CZ P-09 a samopalu Sa vzor 58 – tedy osvědčených zbraní České zbrojovky a.s. Soutěžilo na 170 střelců, kteří přijeli v podstatě z celé republiky. Putovní pohár pro nejlepší družstvo válečných veteránů obhájili opět Váleční veteráni Liberec ve složení pplk. v.z., Ing. Karel Krátký, pplk. v.z. Ing. Oldřich Přecechtěl a prap. Roman Štork. Nejlepším družstvem celkově se stalo družstvo KVZ Hodkovice ve složení Dalibor Peklák, Jaroslava Cilichová a Jan Brzák. Celkově nejlepším jednotlivcem se stal válečný veterán pplk. v.z. Ing. Oldřich Přecechtěl a získal tak poukaz na pistoli CZ-75 Duty věnovaný hlavním partnerem soutěže Českou zbrojovkou Uherský Brod.

Až do samého závěru této akce provázela všechny přítomné výborná nálada, neboť kromě dojmů z dosažených střeleckých výsledků soutěžící využili příležitosti setkat se s lidmi z různých profesních a zájmových skupin, které spojují společné zájmy o armádu, vojenství a střelectví.

 

Text, foto: pplk. v.z., Ing. Karel Krátký (více fotografiíí naleznete ve Fotogalerii)

Foto_1852_altFoto_1853_altFoto_1854_alt
Foto_1855_alt