Imola byla pro Ondřeje Ježka šťastným místem

Český jezdec opět bodoval. V závodě MS Supersportů v italské Imole dojel sedmý.

Imola byla pro Ondřeje Ježka šťastným místem

I v pátém závodě v sezóně se nejlepšímu motocyklistovi loňského roku Ondřejovi Ježkovi podařilo bodovat. Pátý podnik MS Supersportů se o uplynulém víkendu uskutečnil na legendárním italském okruhu v Imole.

Stejně jako před čtrnácti dny v nizozemském Assenu byl i v Imole závod ve svém průběhu zastaven a poté zkrácen. A stejně jako v Assenu se českému jezdci podařilo výtečně zafinišovat.

Do závodu sice startoval z desátého místa, které si vyjel v sobotním Superpole, ale právě to byl základ ke skvělému nedělnímu výsledku. V samotném závodě se pak pohyboval většinou na devátém místě a v jednu chvíli se propadl i na místo jedenácté. Po restartu závodu, který zapříčinila olejová skvrna ba dráze, se Ondřej Ježek opět pohyboval na devátém místě.

V posledních čtyřech závodních kolech však předvedl parádní jízdu a dostal se před své dva soupeře. Cílovou pásku pak pomyslně proťal na sedmém místě.

„Nezbývá říct, než: další skvělý den v Imole! S dnešním závodem jsem nadmíru spokojen. Škoda, že byl závod znovu "rozpůlen" červenou vlajkou, když se jede déle, víc mi to sedí. V první části závodu jsme zvolili tvrdší směs SC1 na zadní pneumatice. Chvíli mi trvalo, než jsem se dostal s touto gumou do optimálního tempa, ale jakmile jsem předjel Kyla Smithe, začal jsem stíhat hlavní skupinu bojující o 4. místo. Poté se zakouřilo z motorky Krummenachera a závod byl zastaven. Do druhé části závodu jsme zvolili měkčí SC0. Byl to trochu risk, protože se jelo na 11 kol a odhadovaná životnost pneu byla maximálně 10. Byla to ale dobrá volba, druhá část závodu byla mnohem rychlejší a s tvrdší gumou by bylo těžké se držet první skupiny. Po chybě ve Variante Alta mi skupina poodjela a poté jsem se jen těžce přibližoval. Podařilo se mi ale dojet a předjet Badoviniho. V posledním kole jsem definitivně dotáhl soupeře přede mnou a v posledních pasážích závodu předjel Caricasula, který měl lehké problémy s elektronikou. Sedmé místo v závodě, posun na 9. místo v celkovém pořadí, skvělá práce týmu po celý víkend. Hodnotím to pozitivně a těším se do Sepangu,“ prohlásil spokojený jezdec týmu Go Eleven.

V celkovém hodnocení MS se český závodník dostal do elitní desítky a nyní je na 9. místě, které se bude snažit udržet nebo ještě vylepšit již za necelé dva týdny (15. května) v malajském Sepangu.

 

Foto: press@ondrejjezek69.com

---
-