OSTRAVA HOSTILA NEJLEPŠÍ SPORTOVCE V POŽÁRNÍM SPORTU MEZI AKADEMIKY

Pátý ročník akademického mistrovství v požárním sportu.

OSTRAVA HOSTILA NEJLEPŠÍ SPORTOVCE V POŽÁRNÍM SPORTU MEZI AKADEMIKY

Ve dnech 27. a 28. dubna 2016 se v Ostravě Porubě v areálu HZS Moravskoslezského kraje uskutečnilo již páté Akademické mistrovství České republiky v požárním sportu. Ostrava na atletické dráze přivítala více než 230 závodníků nejen z České republiky, ale i ze Slovenska či Bulharska. I přes aprílové počasí, které po oba dva dny v Ostravě panovalo, byly k vidění skvělé výkony, které zasluhují uznání.

Studenti středních a vysokých škol, kteří se vedle studia ještě naplno dokáží věnovat požárnímu sportu, se utkali v disciplínách výstup na cvičnou věž, běh na 100 m s překážkami, štafeta na 4x100 m s překážkami, které se za chladného a deštivého počasí uskutečnily ve středu 27. dubna, a požární útok, který byl na programu o den později.

Letos poprvé se soutěž vyhodnocovala přesně dle schválených pravidel požárního sportu a v disciplíně požární útok mohli závodníci využít nový typ čerpadla. Soutěže se zúčastnilo celkem 21 škol, z nichž se ve dvou případech jednalo o střední školy, 3 školy přijely ze Slovenska (Zvolen, Žilina, Bratislava) a 2 školy byly z Bulharska (Varna, Sofia). Zahraniční týmy se soutěže mohly zúčastnit díky souběžně pořádanému Evropskému akademickému poháru.

Akademický šampionát se skvěle vydařil domácím. Muži i ženy z Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava se stali celkovými vítězi Akademického mistrovství v požárním sportu pro rok 2016. Kromě celkového vítězství slavily domácí týmy i dílčí triumfy v průběhu dvoudenního sportovního klání. Ženy například ovládly čtvrteční požární útok, muži zvítězili ve středu ve štafetách na 4x100 m s překážkami. Mezi jednotlivci pak domácí závodník David Dopirák ovládl výstup na cvičnou věž, a to jak v rámci akademického mistrovství, tak v rámci Evropského akademického poháru.

Kompletní výsledkový servis z pátého ročníku Akademického mistrovství v požárním sportu 2016 naleznete zde: www.hasicivsb.cz/vysledky/

V říjnu čeká na pořadatele další „hasičské“ akademické mistrovství ČR, tentokráte v disciplíně TFA, poté se již pomalu vrhnou na přípravu dalšího ročníku AM v požárním sportu, které by organizátoři rádi povýšili na Evropské akademické mistrovství.

 

Foto: Jakub Kozák (www.pozary.cz) - více fotografií naleznete ve Fotogalerii.

Další fotografie z AM v požárním sportu 2016 jsou ke shlédnutí zde: http://arvikuba.rajce.idnes.cz/2016_04_28_AMCR_v_PS_Ostrava

---
---
-