Mistrovství republiky sportovních rottweilerů 2016

Sportovní rottweileři se představili v Přestavlkách.

Mistrovství republiky sportovních rottweilerů 2016

V sobotu 16. dubna se v Přestavlkách u Hrochova Týnce nedaleko Pardubic konalo mistrovství republiky Rottweiler klubu ČR 2016. Do závodu nastoupilo 18 psů v kategoriích IPO 1 a IPO 3, které obsahují stopu, poslušnost a obranu.

Jako první v sobotu na plac nastoupila dvojice Pavlína Fialová s fenou Tequela von Avalon. Jejich poslušnost byla velmi působivá a bylo jasné, že tato dvojice ze závodu nevyjde naprázdno. Průběh dne pak ukázal, že diváci sledovali budoucí vítězku kategorie IPO 1. Ovladatelnost bez vodítka byla koncentrovaná a radostná, fena šla v ideální poloze u nohy psovoda i ve skupince, odložení byla rychlá. Bodové ztráty přišly za náraz do psovoda po přivolání odložení a také za odevzdání volného aportu skokem. Celkem tato dvojice získala 258 bodů.

Představila se také Simona Voříšková s Bronou z Kněžných luk. Loni tato dvojice působivě zvítězila v kategorii IPO 1 na RTW Cupu v Nezamyslicích, letos na republikovém šampionátu vybojovala druhé místo, a to především díky krásné stopě za 94 bodů, nejlepší mezi závodníky této kategorie. V celkovém součtu na druhé místo stačilo 248 bodů. Třetí místo obsadil Roman Šilar s Lordem Vombat s 224 body.

V kategorii IPO 3 se mistry republiky stala dvojice Zuzana Marthalerová s Orisem Ballotada, jejich excelentní výkon oceněný 275 body je s přehledem dosadil na nejvyšší příčku. Skvělou poslušnost předvedla Romana Ouzská se svým psem Yoshi Argi Horký dech. Loni se neumístili kvůli nepovedené stopě, letos ale Yoshi vyčuchal krásných 80 bodů. Poslušnost měla tato dvojice ze všech nejlepší, za nádhernou ovladatelnost psa či skvělé aporty získala 96 bodů. V celkovém součtu jim 267 bodů vyneslo krásné druhé místo. Radek Amler se se psem Arby Bianco Dux postaral o horké chvilky, kdy pes nabral jiný směr k maketě, ale naštěstí se stačil srovnat. V obraně však Arby naopak jako jeden z mála dokázal zvládnout všech šest maket a předvedl ukázkovou práci. I přes mírnější chyby tato dvojice získala 262 bodů a skončila třetí.

Foto: Hana Toušková

Text: s využitím Rottweiler klubu ČR (Draha Mašková)

 

VÝSLEDKY MČR ROTTWEILER KLUBU ČR:

VýsledkyMistrovství rottweilerů Přestavlky 2016.pdf