V Mohelnici se konal mezinárodní závod v mondioringu

Atraktivní závody v historickém pojetí.

V Mohelnici se konal mezinárodní závod v mondioringu

O víkendu 16. a 17. dubna proběhly v Mohelnici první letošní Mezinárodní závody v mondioringu pořádané Mondioring klubem ČR a členy týmu Dogexperts. Mondioringzahrnuje tři disciplíny: poslušnost, skoky a obranu.

V sobotu se soutěžilo v kategoriích 1 a 2, v neděli  ve všech třech kategoriích, v kategorii 3 se zadávalo čekatelství šampiona práce CACT. Pořadatelé závody uspořádali v krásném prostředí kempu Morava v Mohelnici, všichni figuranti Radim Kelar, Marcin Gawron a Francouz Herve Lamidunet předvedli velmi precizní výkony.

Téma ringu bylo odvozeno od historické události 17. století, v tomto kraji neblaze proslulých čarodějnických procesů. Rozhodčí, pomocníci a částečně i závodníci byli oděni do historických kostýmů, v ringu byly jako rekvizity použity figuríny čarodějnic, vůz s čarodějnicí v kleci jedoucí na hranici atd.  Francouzský rozhodčí William Langlois toto prostředí náležitě využil a zakomponoval jej do jednotlivých cviků.

Sobotního závodu se zúčastnilo čtrnáct závodníků, v neděli mohli diváci vidět sedmnáct závodníků z České republiky, Rakouska, Slovenska a Polska. Kromě belgických ovčáků byla ve startovní listině zastoupena plemena německý ovčák, rottweiler a cane corso. Členové Mondioring klubu ČR podali se svými psy velmi pěkné výkony a dohromady složili pět zkoušek – 3x v kat.1, 1x v kat. 2 a 1x v kat.3.  

V sobotním závodě vystoupili na stupně vítězů Lukasz Przybyla s Nexxem z Hückelovy vily (3. místo v kat.1) a Radim Kelar s Luxem z Hückelovy vily (3. místo v kat.2). V neděli vyhrál kategorii 1 Jiří Toman s Eclipsem Olbramovický kvítek, v kat. 2 se na druhém místě umístila Pavla Gorčáková s Kajetánem z Hückelovy vily. V kategorii 3  Zdeněk Volný s Goranem z Hückelovy vily splnili limit zkoušky Mondioring 3.

Historicky prvním Šampionem práce mondioring v ČR se po nedělním závodě stal Stefan Bittner s Eloy from the House of Wolfs. Tato dvojice v nedělním závodě získala již třetí český CACT.

Kompletní výsledky naleznete zde: http://www.mondioringklub.cz/news/mezinarodni-mondioringove-zavody-16-a-17-4-2016-mohelnice/

Text a ilustrační foto: Mondioring klub ČR