Ondřej Ježek se opět vrátil mezi elitní desítku

Čtvrtý závod seriálu MS Supersportů hostil nizozemský okruh v Assenu.

Ondřej Ježek se opět vrátil mezi elitní desítku

Velmi rozmanité zážitky si z Nizozemska veze český motocyklový závodník a člen ÚAMK Ondřej Ježek. Po bláznivém závodě se ale v cíli mohl spokojeně usmívat, neboť jeho výkon na trati jej vynesl na devátou příčku.

Posuďte sami, že vše, čím si musel český jezdec během uplynulého víkendu projít, nemohlo být oceněno jinak, než další porcí bodů do celkového hodnocení seriálu MS Supersportů. Slunce, sucho, povedený start, déšť z ledových kuliček, přerušený závod, pád při nájezdu do boxů, „šílený tanec“ mechaniků kolem poničené motorky, šestikolový sprint na vodě a útok na co nejvíc bodů v posledním kole… S tím vším se Ondřej Ježek vypořádal a v cíli slavil na devátém místě.

„Už jsem zažil ledasco, ale tohle byl opravdu masakr. Po startu závodu to šlo dobře, už jsem si začal i troufat na Gina Reu a Kyla Smithe na šesté místo, když se z tmavé oblohy na mém plexi objevily první dešťové kapky. Byla vyvěšena červená vlajka a v poklidu jsem přijížděl do boxů. Bez jakéhokoliv varování jsem uprostřed poslední rychlé levé zatáčky najel na komplet mokrý asfalt a už jsem ležel na zemi. Airbag D-Air Armor v mojí PSI kombinéze splnil účel, ale na motorce jsem měl spadlý řetěz. Musel jsem tak motorku do boxů tlačit. Mechanici předvedli bravurní výkon a během chvilky motocykl opravili a nachystali na vodu. Kupodivu jsem se po startu na mokru vůbec necítil dobře. Na trati bylo opravdu hodně vody a vůbec mi nedrželo zadní kolo na vozovce. Měl jsem několik krizových situací i na rovinkách. Když ke konci zkráceného závodu nejhorší voda opadla, jel jsem na 13. místě a řekl jsem si: „Buď je teď předjedu, nebo to raději zahodím.“ V prvním sektoru jsem předjel Ryda, ve druhém Caricasula a do poslední šikany potom zároveň Stapleforda a týmového kolegu Gamarina. Aspoň jsem tedy zachránil deváté místo. Je to na jednu stranu škoda, ale na druhou, když vidím, jak se to dnes vyvíjelo, je každý výsledek v top ten malým vítězstvím,“ prohlásil Ježek po závodě. V celkovém hodnoce MS se nyní nachází na 13. místě s 16 body. 

Seriál MS Supersportů se nyní přesune do italské Imoly, kde se pojede v neděli 1. května.

 

Fotot: press@ondrejjezek.com

---
---