Rada Sdružení zasedala poprvé v letošním roce

Jednání přineslo ohlédnutí za uplynulým obdobím a představilo další plány.

Rada Sdružení zasedala poprvé v letošním roce

Ve středu 13. dubna se v sídle Sdružení sportovních svazů ČR konalo první letošní zasedání Rady Sdružení za účasti zástupců všech členských svazů.

Na programu jednání bylo například schválení rozpočtu Sdružení sportovních svazů ČR nebo informace o čerpání dotací do sportovních klubů a tělovýchovných jednot v rámci Programu VIII ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Jedním z témat schůze byla i aktuální situace ve sportu dle MŠMT. Na základě informací od ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové nyní ustanovená Národní rada pro sport pracuje na koncepci dalšího rozvoje sportu do roku 2025. Koncepce by měla být schválena v květnu letošního roku, do konce roku se pak očekává nový zákon o sportu. Pro sport by měl být přelomový zejména rok 2017, kdy do oblasti sportu přibude šest miliard korun a v dalších letech by měly prostředky dále růst. Změny se budou týkat i přerozdělování peněz z hazardu. K úpravám dojde i v případě Programů vyhlášených MŠMT, které budou sportovním klubům rozdělovat peníze v období s tříletou fixací. 

Sdružení sportovních svazů ČR zároveň informovalo o nové dlouhodobé součinnosti s Českým střeleckým svazem, která byla stvrzena podepsáním Memoranda o vzájemné spolupráci. Podobné spojení se v nejbližší době chystá také s Klubem českých turistů.

Další zasedání Rady Sdružení se uskuteční ve dnech 16. až 17. června v Přibyslavi, akci připraví Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.