RALLYE PRAHA REVIVAL SE USKUTEČNILA JIŽ POŠESTÉ!

Setkání legend automobilového sportu v rámci Memoriálu Dalibora Janka.

RALLYE PRAHA REVIVAL SE USKUTEČNILA JIŽ POŠESTÉ!

Od pátku 8. dubna do neděle 10. dubna se na trase mezi Prahou a severočeskými Teplicemi představilo celkem 152 posádek z deseti zemí světa.  Kromě českých závodníků absolvovali šestý ročník rallye také jezdci ze Slovenska, Francie, Norska, Finska, Itálie, Německa, Rakouska, Polska i z Ruska.

Slavnostní start Rallye Praha Revival, který pořádá Ústřední automotoklub ČR (ÚAMK) se již tradičně uskutečnil v pátek v podvečer ve spodní části Václavského náměstí. Startu předcházelo také již tradiční vystavení historických vozů, které se „závodů“ zúčastnily.

„Rallye Praha Revival je specifická tím, že se nejedná o závodění, ale vzájemné setkání dřívějších soupeřů, často po mnoha letech. V dobách aktivní závodní kariéry si při závodech nedarovali nic zadarmo, dnes vzpomínají v přátelské atmosféře. Nejedna legenda se ráda vrací každým rokem a loňskou účast si spolu s manželkou rád zopakoval také bývalý legendární tovární jezdec mladoboleslavské Škodovky John Haugland, jenž mimo jiné v dobách své největší slávy vyhrál třikrát velmi prestižní Barum Rallye,“ podotkl k šestému Revivalu prezident ÚAMK Oldřich Vaníček.

Na vytyčené trati na jezdce a na dodržování předpisů dohlíželi pořadatelé s vlastními radary. Závodní vášni mohli jezdci „popustit uzdu“ v rámci jedenácti uzavřených SS úseků, tedy tzv. Show Sections. I v těchto případech ale organizátoři dbali především na bezpečnost posádek i přihlížejících fanoušků. V případě poruchy mohli jezdci využít odtahové vozidlo, které na akci vyčlenil ÚAMK.

Vítězi šestého ročníku Revivalu se stala rakouská posádka manželů Poitingerových s vozem Ford Escort, která za tři soutěžní dny obdržela 2015 trestných bodů. Hned za rakouskou posádkou, o pouhý jeden bod, skončili opět manželé John a Julie Hauglandovi z Norska. Někdejší tovární jezdec Škody Mladá Boleslav startoval se Škodou 130 LR z roku 1985. S tímto modelem se norský jezdec proslavil v 70. a 80 letech a zúčastnil se s ním i MS. Obě zahraniční posádky jely po celé tři dny téměř „ruku v ruce“, a to jak na trati, tak na uzavřených Show Sections, kde své jezdecké dovednosti předvedly všechny zúčastněné posádky.

Podrobné zpravodajství a fotogalerii z letošního šestého ročníku Rallye Praha Revival naleznete na www.uamk.cz.

 

Foto: ÚAMK

---
-