Jubilejní klubová výstava boxerů

Akce se konala u příležisti významného výročí.

Jubilejní klubová výstava boxerů

U příležitosti 90 let od založení Klubu chovatelů boxerů v Československu se v sobotu 2. dubna v Otěšicích u Merklína konala Jubilejní klubová výstava německých boxerů. Výstavu pořádal Boxerklub ČR, územní pobočka Staňkov.

Na výstavu bylo přihlášeno celkem 81 boxerů převážně z České republiky, ale také z Německa a Rakouska. Výstavu posuzovali dva rozhodčí, Mathias Wolf z Německa a Antonín Karban z České republiky. Německý rozhodčí posuzoval boxery v kruhu 1, kde se pohybovali mladí a dospělí psi a všechny mladé i dospělé feny, a to od mezitřídy po třídy vítězů. Český rozhodčí Antonín Karban posuzoval psy v kruhu 2, kde byly umístěny třídy štěňat, dorostu a veteránů včetně čestné třídy.  

V samém závěru akce byli posouzeni tři bílí jedinci, kteří se řadí mezi nestandardní boxery, právě kvůli své barvě. Jubilejní výstavu vyhrála žíhaná fena Fifi vom Mesumer Land majitelky Karolíny Kočové, která si odvezla broušený pohár věnovaný Českomoravskou kynologickou unií a další krásné ceny od firmy FITMIN.                  

Text a foto: Markéta Vozabule Karbanová