Národní sportovní konference 2016

Na konci dubna se uskuteční první ročník.

Národní sportovní konference 2016

pondělí 25. dubna 2016 pořádá ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová 1. ročník Národní sportovní konference. Ta je určena zástupcům sportovních organizací u nás a je důkazem zvýšeného zájmu ministryně o problematiku sportu v ČR.

Nad názorovým fórem, jež se uskuteční v budově Poslanecké sněmovny ve Sněmovní ulici v Praze, převzali záštitu předseda Vlády ČR Bohuslav Sobotka a předseda Poslanecké sněmovnyParlamentu ČR Pavel Hamáček. Program konference je rozdělen do tří tematických bloků, kterými jsou Sportování dětí a mládeže v ČR, Financování sportu v ČR a třetím tématem je Legislativa v oblasti sportu. Na konci každého bloku bude vyhrazen prostor pro diskusi.

V průběhu konference vystoupí se svými příspěvky zástupci sportovních organizací, včetně předsedy Sdružení Zdeňka Ertla, předsedy ČUS Miroslava Jansty či předsedy ČOV Jiřího Kejvala, a chybět nebudou ani zástupci krajů a obcí. Vystoupí zde také olympijský vítěz z LOH 2008 v Pekingu ve střelbě David Kostelecký.

Kdo nebude na konferenci osobně přítomen, může vše v přímém přenosu sledovat na kanále YouTube. Zahájení konference, kterého se ujme sama ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová, je naplánováno na 9 hodin, přepokládaný konec je přibližně v 17:30 hodin.

Účast na konferenci je zdarma, v případě zájmu stačí jen vyplnit přihláškový formulář, který je k dispozici na stránkách Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (www.msmt.cz) včetně programu konference.