O pohár bible kralické již popatnácté

Další z kynologických akcí se konala v Kralicích nad Oslavou.

O pohár bible kralické již popatnácté

V sobotu 2. dubna se pod hlavičkou Moravskoslezského kynologického svazu konal 15. ročník tradičního závodu O pohár bible kralické. Na kynologickém cvičišti v Kralicích nad Oslavou se do soutěže zapojilo patnáct psovodů s šestnácti psy. Největší zastoupení měli němečtí ovčáci, dále pak dobrmani, stafortbulterieři, švýcarští bílí ovčáci a maliňáci.

V kategorii ZZO pro mladé začínající psy zvítězila Jana Jašková s fenou NO Dakota Enixa z KK Kralice (55 b.), na druhém místě skončila Dana Vejvodová se staforbulíkem Oliver Fransimo Bohemia z KK Náměšť nad Oslavou  (54 b.) a na třetí pozici se umístil Drahoslav Suchánek se psem NO  Vady z Cagova ráje z KK Náměštť nad Oslavou (53 b.).

I v další kategorii ZVV1 byly výsledky velmi vyrovnané a nakonec těsně zvítězil Pavel Bartušek s fenou NO Xela z Kralické tiskárny KK Kralice (183 b.), druhé místo vybojovala Daniela Cahová s fenou Kiss Kirle Alary Aslan z KK Náměšť nad Oslavou (182 b.) a třetí místo náleží Josefu Borůvkovi se psem NO Quady Skočická samota rovněž z KK Náměšť nad Oslavou (181 b.).

Foto a text: Jana Jašková