Ondřej Ježek bodoval i ve Španělsku

Tentokrát si český jezdec připsal na své konto dva body za 14. místo.

Ondřej Ježek bodoval i ve Španělsku

Ondřeji Ježkovi se o závodním víkendu (1. - 4. dubna 2016) nepodařilo s týmem Go Eleven, za který v letošní sezóně MS Supersportů závodí, optimálně připravit jeho motocykl Kawasaki a už v pátečním tréninku se mu tak nedařilo dle jeho představ. Díky technickým komplikacím odjel na okruhu ve španělském Aragonu v pátek jen malý počet tréninkových kol.

V sobotu se pak přidaly další komplikace v pdobě motání hlavy, se kterým se ve Španělsku potýkal již od středy. I přes tento handicap nastoupil český jezdec a člen ÚAMK do nedělního závodu. V něm pak pomyslnou cílovou pásku protnul na 14. místě a na své konto v celkovém hodnocení seriálu MS Supersportů si připsal dva body.

„Byl to pro mne velmi složitý víkend, když se na to podívám zpětně. Od středy mne trápilo „motání“ hlavy, což mělo vliv na koncentraci. Nejhorší to pak bylo při sobotním Superpole, kdy jsem párkrát absolutně minul brzdný bod. Byl to pak i jeden z důvodů, že jsem startoval až ze sedmé řady. Můj stav se zlepšil po sobotní noci, takže jsem byl schopen nastoupit k nedělnímu závodu, o jehož účasti nebylo předtím zcela jasno. Stav do závodu bych označil jako průměrný, nicméně první zatáčkou jsem se dokázal prosmýknout o několik pozic vpřed. Bohužel jsem se však v závodě trápil s nedostatečnou rychlostí motocyklu. Když jsem se dotáhl na skupinku bojující o devátou příčku, nebyl jsem schopen soupeře v ní jedoucí předjet. Proto je výsledek z Aragonu takový, jaký je. Mrzí mne to, protože případný výsledek v elitní desítce by mne posunul na sedmé místo v průběžné klasifikaci šampionátu. Nyní bude tým pracovat na zvýšení výkonu našich motocyklů, abychom byli pro příští závod v Assenu konkurenceschopnější,“ zhodnotil své počínání ve Šapanělsku Ondřej Ježek, kterému v aktuálním hodnocení MS patří 13. příčka.

Závody v holandském Assenu čekají českého jezdce již 17. dubna.

 

Foto: Press ondrejjezek69.com

---
--