Mladí potápěči absolvovali druhé kolo ligy mládeže

Druhé kolo závodů se konalo na Moravě i v Čechách.

Mladí potápěči absolvovali druhé kolo ligy mládeže

V sobotu 12. března se ve Žďáru nad Sázavou konalo druhé kolo Moravskoslezské ligy mládeže v plavání s ploutvemi a rychlostním potápění. Závodů se zúčastnilo celkem 364 plavců ze šesti moravských klubů z Břeclavi, Nového Jičína, Olomouce, Přerova, Zlína a Žďáru nad Sázavou.

Mladí plavci předváděli své výkony v několika kategoriích. V kategorii E a D nastupovali vždy čtyři hoši a čtyři dívky, v kategorii C pak tři hoši a tři dívky. Soutěžilo se celkem v 25 dílčích disciplínách. V závěru dne byly oceněny i trojice těch nejúspěšnějších sportovců. V kategorii dívek se nejvíce dařilo Alžbětě Hnáthové (KSP Olomouc), Adéle Švomové (Čochtanklub Žďár nad Sázavou) a Barboře Svobodové (Laguna Nový Jičín). Mezi chlapci bodovali Jakub Kovařík (Laguna Nový Jičín), Jakub Klimpar (Laguna Nový Jičín) a René Vašíček (Skorpen Přerov).

O týden později, v neděli 20. března se druhým kolem probíjeli i mladí potápěči v Táboře, kde se pro změnu konal druhý díl České ligy mládeže. Do závodu se zapojilo deset klubů z Liberce, České Lípy, Českých Budějovic, Litoměřic, Prahy, Pardubic, Tábora a Mostu. V celkem 21 disciplínách se představilo 110 plavců.


MORAVSKOSLEZSKÁ LIGA MLÁDEŽE - KOMPLETNÍ VÝSLEDKY 2. KOLA

MSLM_2.kolo_Zdar nad Sazavou_vysledky

ČESKÁ LIGA MLÁDEŽE - KOMPLETNÍ VÝSLEDKY 2. KOLA

Česká liga mládeže Tábor_2. kolo_vysledky

 

Foto: Lenka Jurová, KSP Olomouc

Kompletní fotogalerie ze závodu na http://jurova.rajce.idnes.cz/2.kolo_Moravskoslezske_ligy_mladeze_-_Zdar_nad_Sazavou_2016#