Ruský vichr předčasně ukončil biatlonovou sezonu

Závody s hromadným startem byly zrušeny.

Ruský vichr předčasně ukončil biatlonovou sezonu

Neděle 20. března měla v Chanty-Mansijsku zakončit biatlonovou sezonu dvěma závody s hromadným startem. Z důvodu nepříznivých podmínek však nastala změna v programu. Starty obou závodů byly nejprve posunuty o několik hodin. Poté co však silný vichr zlomil jeden ze stožárů s umělým osvětlením, který dopadl přímo na střelnici, organizátoři závody mužů a žen zrušili bez náhrady.

Gabriela Soukalová tak bez boje získala už třetí malý křišťálový glóbus za vítězství v dílčí disciplíně. Diváci tak přišli o napínavý souboj přímo na trati mezi Českou a Francouzkou Dorinovou-Habertovou. Soukalová totiž disciplínu vedla o pět bodů, na udržení prvenství by musela závod pouze vyhrát.

Už po sobotním stíhacím závodě se přitom Gabriela Soukalová stala i celkovou vítězkou Světového poháru mezi ženami. Po 25 absolvovaných závodech si připsala 1 074 bodů. Veronika Vítková skončila na 8. místě (703 b.), Eva Puskarčíková na 28. místě (292 b.), Lucie Charvátová obsadila 31. příčku (224 b.), Jitka Landová figuruje na 77. místě (22 b.) a Jessica Jislová na 92. místě (7 b.)

Mužskou kategorii jednoznačně ovládl Francouz Martin Fourcade, který sesbíral 1 151 bodů. Pořadí Čechů: 18. Michal Šlesingr (424 b.), 23. Michal Krčmář (384 b.), 25. Ondřej Moravec (373 b.), 53. Jaroslav Soukup (98 b.), 77. Tomáš Krupčík (22 b.)

Foto: Petr Slavík, Český biatlon