Stříbrný sprint zajistil Gabriele Soukalové malý křišťálový glóbus

Česká biatlonistka začíná sbírat trofeje.

Stříbrný sprint zajistil Gabriele Soukalové malý křišťálový glóbus

Závěr Světového poháru v biatlonu s sebou s posledními závody nese i ocenění za jednotlivé disciplíny v podobě malých křišťálových glóbů. Jeden takový za sprint si v Chanty-Masijsku vysloužila Gabriela Soukalová, stačilo jí k tomu druhé místo ze čtvrtečního závodu.

Ve sprintu žen na 7,5 km předvedla Češka bezchybnou střelbu, když vyčistila všech dvacet terčů. V cíli nestačila jen na Finku Kaisu Mäkäräinenovou, která zvítězila i přes jedno trestné kolo, a to díky tradičně senzačnímu běhu. Třetí místo brala Norka Olsbuová. Soukalová na dálku bojovala i s Dorinovou-Habertovou o body do celkového hodnocení Světového poháru. Francouzka, která zářila na nedávném mistrovství světa, tentokrát skončila desátá a náskok Češky se výrazně zvýšil. Zároveň získala i výhodu pro sobotní stíhací závod. Příjemnou tečkou po skončení sprintu bylo i předání malého křišťálového glóbu Gabriele Soukalové za celkové vítězství v této disciplíně.

Střelecky se naopak trápily další Češky. Lucie Charvátová chybovala třikrát a skončila třicátá, stejné střelecké skóre zaznamenala i Veronika Vítková na 46. místě a Barbora Tomešová na 69. místě. Jessica Jislová chybovala jednou a dojela na 42. místě.

V pátek 18. března se do posledního sprintu sezony na 10 km vydali muži. Nejlepší z Čechů byl Michal Šlesingr (na snímku v textu) na 12. místě. Střelecky zaváhal pouze jednou na ležce. Ondřej Moravec obsadil 25. pozici s dvěma chybami, Jaroslav Soukup skončil 27. s jednou minelou. Michal Krčmář doběhl na 39. místě, na střelnici chyboval dvakrát. Adam Václavík obsadil 72. místo, na střelnici vyrobil hned pět chyb.

Závod měl velmi nečekaného vítěze, Rakušana Juliana Eberharda, který ani jednou nechyboval. Těsně tak porazil Němce Schemppa, třetí místo obsadil další Němec Peiffer. Velcí favorité se naopak ve sprintu trápili. Martin Fourcade skončil na 40. místě, na střelnici chyboval dokonce čtyřikrát. Hned za ním skončil Ole Einar Björndalen nebo na 45. místě Rus Šipulin.

Foto: www.biatlon.cz