Mladí potápěči absolvovali druhé kolo Světového poháru

Závody tentokrát mladé plavce zavedly do Maďarska.

V pořadí druhé kolo závodů Světového poháru CMAS v plavání s ploutvemi se o víkendu 26. až 28. února uskutečnilo v maďarském městě Eger. Do závodů nastoupilo 370 závodníků z 58 klubů a patnácti států. Za Českou republiku se zúčastnilo sedm plaveckých klubů: KSP Olomouc, Nemo Zlín, Čochtanklub Žďár, KP Pardubice, Aquaklub Liberec, KPM Pulec Praha a Uhlomost Most. Oproti prvnímu kolu v Poznani, které se konalo na konci ledna, do Egeru dorazila větší konkurence závodníků, Češi tak i přes kvalitní výkony mnohdy nedosáhli na medailová umístění. Cenný bronzový kov dokázal urvat pouze Jiří Vyskočil z Olomouce v závodě 200 BF chlapci.

Na další Čechy zbylo hned několik čtvrtých míst. To vybojovala Lucie Kolaříková z Mostu v závodě na 50 RP v kategorii dívek. Další bramborové umístění zaznamenal Josef Cimbourek z Pardubic v kategorii 400 RP muži. Hned dvě čtvrté příčky obsadila Gabriela Horáková z Olomouce, a to na trati 100 a 200 BF ženy. Juniorský rekord pro Českou republiku dokázala vybojovat Lucie Kolaříková z klubu Uhlomost Most na trati 400 PP, a to časem 3:34,24.

Na závodech byl i dvakrát překonán světový rekord. O jeden se postaral ukrajinský plavec Denys Grubnik, který v závodě na 400 RP (s přístrojem pod vodou) zaplaval za 2:42,30. O druhé přepsání světových tabulek se zasloužila maďarská plavkyně Petra Senánszky, a to v závodě 100 BF v čase 0:46,65. Zaznamenán byl i nový evropský rekord zásluhou Rusky Anny Ber, když disciplínu 100 PP zaplavala v čase 0:38,92.

Text: s využitím informací od Zdeňka Přivřela (KSP Olomouc)