Soukalová ve sprintu bramborová, Vítková sedmá

Nejlepší z českých mužů byl 15. Michal Šlesingr.

Soukalová ve sprintu bramborová, Vítková sedmá

V sobotních sprintech na mistrovství světa v biatlonu jednoznačně rozhodovala přesná střelba. V závodě mužů na 10 km jasně dominoval bezchybný Francouz Martin Fourcade, který si dojel pro svůj druhý titul mistra světa ve dvou dnech. K radosti domácích na stříbro dosáhl norský veterán Ole Einar Björndalen, o sedm desetin za ním skončil Ukrajinec Semenov. Všichni tři biatlonisté byli na střelnici neomylní.

Jedno zaváhání stálo lepší umístění Michala Šlesingra (na snímku v textu), kterému ulétla poslední rána vleže a dojel na 15. místě jako nejlepší z Čechů. V závěrečné rovince pak ještě jen tak tak vyvázl z možné kolize s finišujícím Němcem Schemppem, který upadl jen pár metrů před cílem. Stejnou střeleckou chybu jak Šlesingr udělal i Michal Krčmář, který nakonec skončil na 24. příčce. Do závodu nastoupil po dlouhé pauze způsobené nemocí Ondřej Moravec, po první střelbě dokonce ztrácel jen patnáct vteřin na čelo závodu. Zradila ho však ležka, při které minul terč hned třikrát a dojel na 59. místě. Hned za ním se na žebříčku umístil rovněž třikrát chybující Jaroslav Soukup.

Jedna střelecká chyba vzala medailové šance i Gabriele Soukalové v závodu žen na 7,5 km. I jí se stala osudnou poslední pátá rána vleže. Velké konkurentky Dorinová-Habertová či Wiererová udržely čisté střelecké konto, Češka tak musela na trati o to více zabrat, protože v tu chvíli figurovala až na 13. místě. Čistou stojkou a skvělým během však ještě vykřesala naději na cenný kov. V cíli jí dokonce patřilo průběžné druhé místo za Francouzkou, když se dokázala dostat i před Wiererovou. V tu chvíli však do finiše mířila bezchybná Norka Tiril Eckhoffová, která po skvělém výkonu bezpečně uhájila titul mistryně světa. Soukalová však stále držela třetí příčku, ovšem jen do chvíle, kdy ji přeskočila Němka Laura Dahlmeierová. Gabriela Soukalová tak v závodě skončila čtvrtá.

Výrazně si polepšila i Veronika Vítková, která se skvěle popasovala se střelbou a obě položky vyčistila. Nakonec jí to stačilo na sedmé místo. Tři chyby udělala na střelnici Lucie Charvátová a skončila na 33. místě. S nulou dojela závod Jessica Jislová na 42. místě. Na startu přitom nahradila nemocnou Evu Puskarčíkovou.

Foto: www.biatlon.cz