Úvod na MS v biatlonu se nevydařil. Smíšená štafeta dojela šestá

Český tým přitom obhajoval světové zlato z loňského roku.

Úvod na MS v biatlonu se nevydařil. Smíšená štafeta dojela šestá

V Norsku odstartovalo očekávané mistrovství světa v biatlonu. Ve čtvrtek 3. března byl na úvod zařazen závod smíšených štafet na 2 x 6 km + 2 x 7,5 km. Do bojů vyrážela i česká čtveřice, která navíc obhajovala loňské světové zlato z Kontiolahti. Češi vyráželi na trať v mírně pozměněné sestavě, za nemocného Ondřeje Moravce na posledním úseku zaskočil Michal Krčmář.

Sen o medaili se však rozplynul hned na prvním úseku. Veronika Vítková při střelbě vleže sice minula jen jeden terč, ovšem na opravu spotřebovala všechny náhradní náboje. Česká štafeta byla rázem na 23. místě a čelo závodu jí uniklo. Lepší to nebylo ani při stojce, kde opět minula a musela dobíjet nadvakrát. Gabriele Soukalové předávala na 12. místě se ztrátou 1:08,7 minut. Toto zaváhání se ukázalo jako fatální. Všechny tři další úseky totiž biatlonisté absolvovali s čistým střeleckým kontem. Gabriela Soukalová ukázala, že si na světový šampionát přivezla vrcholnou formu. Kromě přesné střelby dokázala i běžecky výrazně stáhnout ztrátu na 36,3 vteřin a Michala Šlesingra vyslala do dalšího boje na 5. místě.

Mezitím se však utrhlo čelo závodu, kde o nejvyšší umístění bojovaly týmy Francie, Německa, Norska a Ukrajiny. Michal Šlesingr se bohužel tohoto vláčku nemohl zachytit a i přes čistou střelbu absolvoval závod zcela osamocen. Střelecky se prosadil i nováček ve štafetě Michal Krčmář (na snímku v textu), který rovněž udržel čisté střelecké konto bez nutnosti dobíjení, v posledním kole ho však na trati předjel Rakušan Landertinger. Česká smíšená štafeta nakonec dojela na šestém místě.

O vítězství se až do vjezdu na stadion rval Martin Fourcade z Francie se Simonem Schemppem z Německa. Před cílovou rovinkou však Schempp zvolnil, rozjetého Francouze už nebylo možné dostihnout. Z bronzu se nakonec radovali domácí Norové.

Foto: www.biatlon.cz