Ondřej Ježek vstoupil úspěšně do seriálu MS supersportů

V prvním závodě obsadil český závodník osmé místo.

Ondřej Ježek vstoupil úspěšně do seriálu MS supersportů

Konec dobrý, všechno dobré. Tak by se dal shrnout úvodní závodní víkend mistrovství světa Supersportů z pohledu jediného českého jezdce Ondřeje Ježka. V Austrálii na okruhu Phillip Island přišel nejprve ošklivý pád při testech a jezdec týmu Go Eleven byl rád, že se postavil na nohy. V měřených trénincích ani v kvalifikaci to i vzhledem k naraženinám nebylo úplně ono, ale v závodě už ano. Výsledkem bylo 8. místo a zisk prvních osmi bodů.

Páteční dva hodinové měřené tréninky rozhodovaly o tom, kdo pojede superpole 1 a kdo superpole 2. A českému závodníkovi se moc nedařilo. Po pádu v testech se fyzicky necítil dobře a navíc mu nesedly ani změny v počasí. „Byly jiné povětrnostní podmínky a ty hlavně ovlivnily průjezd všemi rychlými levými zatáčkami. Supersport se v tomto chová úplně jinak, nedokázal jsem se s tím zatím srovnat," vysvětlil Ondra, kterému patřilo 17. místo.

V sobotním superpole 1 byl blízko tomu, aby se probojoval do superpole 2. Ale nebylo mu přáno. „Byla to škoda. Systém superpole si zejména na mě a Anthony Westovi trochu smlsnul. Vinou malé chyby mi unikl postup do druhé části. V ní by mi můj čas stačil na 8. místo,“ zhodnotil Ondra, který tak do nedělního závodu startoval ze 14. pozice.

Hlavní závod, to už ale byla jiná káva. Ondrovi vyšel start, byl součástí vedoucí skupiny a nakonec se může radovat z prvních osmi bodů do hodnocení šampionátu.

"Začalo to skvěle, rychle jsem se zabydlel v top 10. To trvalo do 12. kola, kdy začalo trochu pršet. V ten moment jel přede mnou Nicolas Terol, který hodně ubral. Než se mi ho podařilo předjet, tak jezdci před námi byli pryč. V posledních kolech jsme s Rolfem ujeli ostatním pronásledovatelům a nakonec jsem před ním 8. místo uhájil. Na to, že jsem v úterý nevěděl, zda se ve středu probudím, tak jsem s umístěním maximálně spokojený! Děkuji týmu, který pracoval výborně celý týden. Nyní pár dní odpočinku a hurá na druhý závod do Thajska,“ uvedl český jezdec týmu Go Eleven.

Druhým závodem MS Supersportů bude 11. – 13. března podnik v Thajsku v Buriramu. 

Text: Press ondrejjezek69.com, foto: Václav Duška, MPA foto