ME v biatlonu: Barbora Tomešová osmá ve sprintu!

Nejlepší z českých mužů byl 14. Jaroslav Soukup.

Ve čtvrtek 25. února se na biatlonovém mistrovství Evropy běžely sprinty. Z českých žen se na trati 7,5 km nejlépe dařilo Barboře Tomešové (na snímku), která obsadila osmé místo. Střelecky zaváhala pouze jednou. Jessica Jislová obsadila s třemi chybami 27. místo. Hluboko v poli poražených skončily 51. Ludmila Horká a 52. Jitka Landová, přičemž obě chybovali při střelbě čtyřikrát.

Závod zcela ovládly Němky, které se seřadily na prvních třech místech. Zvítězila Nadine Horchlerová před sestrou Karolin a bronzovou Annikou Knollovou.

Mužům v závodě na 10 km vévodil opět Rus Garaničev, jeden z mála „áčkových“ biatlonistů, který se evropského šampionátu účastní. Druhý skončil Henrik L'Abee-Lund z Norska, třetí byl Anton Babikov z Ruska. Nejlepší z Čech byl Jaroslav Soukup na 14. místě, který střelecky zaváhal dvakrát. Slušného výsledku dosáhl i 17. Adam Václavík, který trestné kolo obkroužil jednou. Až na 43. místě skončil Matěj Krupčík s jednou chybou, 48. místo obsadil Lukáš Kristejn s dvěma minelami.