Dobré výsledky biatlonistům zhatila špatná střelba

Úvodní závody na mistrovství Evropy se Čechům nevydařily.

Dobré výsledky biatlonistům zhatila špatná střelba

V první den mistrovství Evropy v biatlonu v ruské Ťumeni byly na programu závody smíšených dvojic a smíšených čtyřčlenných štafet. Češi v obou případech rozjeli závody dobře, vše ovšem zkazila nepřesná střelba.

Do závodu smíšených dvojic nastoupila Barbora Tomešová a Lukáš Kristejn. Tomešová však hned při své první střelecké zastávce nevyužila při nepřesné střelbě možnost náhradních nábojů a musela hned dvakrát obkroužit trestné kolo. České duo se rázem propadlo pořadím. Ani Lukáš Kristejn se chybám na střelnici nevyhnul, i on musel absolvovat 150 metrů navíc. Česká dvojice nakonec skončila na šestém místě. Závod suverénním způsobem ovládli Rusové, druzí skončili Němci a třetí Norové.

Ještě hůře dopadla smíšená štafeta ve složení Jessica Jislová (na hlavním snímku), Jitka Landová, Adam Václavík a Jaroslav Soukup. Štafetu přitom skvěle rozjela Jislová, která výborně zastřílela a předávala Landové na třetím místě, pouhých sedmnáct vteřin na první příčku. Landová se však se střelbou popasovat nedokázala a při obou zastávkách na střelnici třikrát dobíjela a jen těsně tak unikala trestnému kolu. Česká štafeta však vinou velkého zdržení v pořadí výrazně klesla. Trestnému okruhu se bohužel nevyhnul Adam Václavík, který ho objel hned dvakrát. Ani Jaroslav Soukup střelecky příliš nepřesvědčil, rovněž ho zachraňovaly poslední náhradní náboje. Češi skončili až na jedenáctém místě s nelichotivou bilancí dvou trestných kol a devatenácti dobíjeními.

V závodě si naopak výtečně vedli Slováci, kteří nakonec skončili o jednu setinu sekundy druzí. V dramatickém finiši jen pár metrů před cílem vítězství vydřel pro Rusko Jevgenij Garaničev. Třetí místo obsadili Norové.

Foto: www.biatlon.cz