Začíná ME v biatlonu a zároveň boj o místa na mistrovství světa

Do bojů o evropské medaile zasáhne i osm Čechů.

Začíná ME v biatlonu a zároveň boj o místa na mistrovství světa

Od středy 24. do neděle 28. února budou biatlonisté bojovat o medaile na mistrovství Evropy v ruské Ťumeni. Klání se zúčastní i osmička českých reprezentantů. Mezi ženami se představí Ludmila Horká, Jessika Jislová, Jitka Landová a Barbora Tomešová. Mužskou část reprezentace tvoří Lukáš Kristejn, Matěj Krupčík, Jaroslav Soukup a Adam Václavík.

Na programu budou během čtyř soutěžních dnů závody smíšených dvojic a smíšených štafet, sprinty, stíhací závody a vše uzavřou závody s hromadným startem. Kromě bojů o cenné kovy může evropský šampionát rozhodnout také o dalších nominacích na blížící se mistrovství světa v biatlonu v Norsku, kde má česká výprava ještě tři volná místa, pro jednu ženu a dva muže. Ve hře je však i Tomáš Krupčík, který na mistrovství Evropy nestartuje.

Svou účast na vrcholné akci letošní biatlonové sezony už má naopak jistou ženské kvarteto Gabriela Soukalová, Veronika Vítková, Eva Puskarčíková a Lucie Charvátová. Na souboje v Norsku už se chystá i mužský trojlístek Michal Šlesingr, Ondřej Moravec a Michal Krčmář.

Text: s využitím webu www.biatlon.cz

Foto: www.biatlon.cz