Světový pohár v českém Krumlově

5. New Energies Rallye Český Krumlov bude poprvé součástí FIA Alternative Energies Cupu.

Světový pohár v českém Krumlově

New Energies Rallye Český Krumlov se pojede ve dnech 27. a 28. května 2016 a vůbec poprvé bude součástí FIA Alternative Energies Cupu. Uspořádají ji tradičně ÚAMK Automotoklub Rallye Český Krumlov a ČK motorsport.

Body do FIA Alternative Energies Cupu budou připisovat startující z eco-rallye ve Španělsku, Itálii, San Marinu, Řecku a nově také v České republice. Společný osmidílný seriál Mezinárodní automobilové federace zahrnuje navíc dvě klání automobilů na okruzích a jedno do vrchu.

Rallye pravidelnosti
Ekologická soutěž pro vozidla s alternativními pohony našla inspiraci v Monte Carlu. „Loňský ročník u nás už představitelé FIA pozorně sledovali. Zelenou na letošek jsme obdrželi po provedení některých změn podle řádů Mezinárodní automobilové federace. Tradiční setinovou rallye nahradí klasická soutěž pravidelnosti s několika regularity testy, kde o vítězi nebude rozhodovat rychlost, nýbrž co nejpřesnější dodržování předem stanoveného jízdního průměru,“ říká ředitel soutěže Pavel Kacerovský a doplňuje: „Závod pojedeme na otevřených silnicích za běžného provozu. Jelikož ale hodláme využít části rychlostních zkoušek 44. Rallye Český Krumlov, posádky se svezou i na uzavřené trati.“ 

Licence na místě startu
New Energies Rallye Český Krumlov 2016 bude předcházet hvězdicová jízda z Tábora, rakouského Freistadtu a německého Freyungu. Po pátečním slavnostním startu z náměstí Svornosti v Českém Krumlově čekají na účastníky dvě různé trasy. Elektromobily pojedou oproti vozům poháněným stlačeným zemním plynem (CNG) a hybridům o několik kilometrů méně. Soutěžící nemusí být závodníci. Akce se můžou zúčastnit všichni držitelé řidičského oprávnění s vozem odpovídajícím technickým předpisům. Licence umožňující start jim bude vystavena na místě.

Text: ÚAMK, foto: Pavel Janáč

---