NA HASIČSKÉ OLYMPIÁDĚ ZVONILY MEDAILE

Ve francouzském městě Mylhúzy se uskutečnily dvě prestižní akce hasičů

NA HASIČSKÉ OLYMPIÁDĚ  ZVONILY MEDAILE

XV. mezinárodní olympiáda CTIF (Mezinárodní technický výbor pro prevenci a hašení požárů) a XIX. mezinárodní olympiáda mladých hasičů v disciplínách CTIF.

Ve vrcholných soutěžích profesionálních i dobrovolných hasičů, které se konají jednou za čtyři roky, dosáhli v konkurenci téměř 180 družstev z 26 zemí už tradičně vynikajících výsledků zástupci České republiky. Ziskem více než dvaceti medailí navázali na své úspěchy z poslední olympiády v Ostravě v roce 2009 a potvrdili svou příslušnost ke světové špičce.

V požárním sportu profesionálních hasičů se nejvíce dařilo Jakubu Pavlíčkovi, jenž vybojoval stříbrnou medaili v běhu na 100 m s překážkami, a Jakubu Pěknému, který stejný kov získal ve dvojboji. Celkově se český výběr profesionálních hasičů umístil na 5. místě.

V kategorii dobrovolných hasičů se čeští reprezentanti dočkali absolutního triumfu. V běhu na 100 ms překážkami obsadili všechny tři medailové pozice v pořadí Martin Lidmila, Petr Langer a Jan Vráblík. Olympijským vítězem ve výstupu na cvičnou věž se stal Michal Janda z týmu ČR B. Tento mladý a nadějný tým pak vybojoval i celkové prvenství před kolegy z týmu ČR A a německým celkem Lausitz. Nejúspěšnějším českým požárním sportovcem se stal Jan Vráblík, který kromě bronzu v běhu na100 m s překážkami dokázal vybojovat i stříbro ve dvojboji.

Mezi ženami se závod v požárním sportu zpočátku odehrával pod českou taktovkou, když v individuální disciplíně v běhu na 100 ms překážkami všechny čtyři finálové pozice obsadily 1. Petra Mifkovičová, 2. Klára Šenkyříková, 3. Monika Marešová a 4. Lenka Tomandlová.

V klasických disciplínách CTIF se na start postavilo hned třináct českých družstev - z toho tři ženská. V olympijském závodu se bojovalo o zlatý, stříbrný a bronzový výkonnostní odznak. Nejlépe ze všech českých vyslanců se nakonec dařilo děvčatům ze SDH Písková Lhota, která si v kategorii ženy A zajistila zlatý výkonnostní odznak. Za nimi skončily ženy SDH Velké Meziříčí, jež získaly stříbrný odznak, a SDH Vlčnov s bronzovým odznakem.