Zahřívací kolo pro potápěče. První vavříny sbírali v Poznani

Potápěči oficiálně odstartovali letošní sezonu v Polsku.

V letošním roce už za sebou mají premiérové závody i potápěči. A vyrazili rovnou za hranice. V polské Poznani se ve dnech 22. až 24. ledna konalo první kolo Světového poháru CMAS 2016 v plavání s ploutvemi. Své zkušenosti v novém roce zde sbírala i řada českých reprezentantů. Přestože konkurence v úvodu sezony ještě nebyla v každé disciplíně stoprocentní, v řadě z nich naopak rozhodovaly o umístění setiny.

Do bojů o medaile vyrazili plavci z šesti českých a moravských klubů – Aqua Klub Liberec, ČOCHTANKLUB Žďár nad Sázavou, KP Česká Lípa, KPM Pulec Praha, KSP Olomouc a Laguna Nový Jičín. Celkem do závodů vyslalo své zástupce čtrnáct zemí, a to v kategorii dospělých i juniorů.

Zlatou medaili na trati 100 metrů RP získala Barbora Bayerová z KPM Pulec Praha, na druhém místě skončila Kristýna Cimrtová z KP Česká Lípa. Hned dvě stříbrné medaile si z Polska přivezl Jakub Jarolím z Laguny Nový Jičín, který uspěl v závodě na 100 metrů BF i 200 metrů BF. V české výpravě nebyla nouze ani o bronzové kovy.  Na trati 400 RP ho vybojovala Dominika Benešová (Aqua Klub Liberec), v závodě 50 metrů PP si pro něj doplaval Miroslav Menc (Aqua Klub Liberec). David Musil z Čochtanklubu Žďár nad Sázavou si bronzovou medaili na krk pověsil po závodě na 400 metrů RP, druhý kov získala opět Barbora Bayerová, tentokrát na trati 50 metrů PP. Rovnou tři bronzy si dokázala vyplavat Zuzana Svozilová z KSP Olomouc, která se na stupně vítězů dostala v závodech na 200 metrů PP, 400 metrů PP a 800 metrů PP.

Že čeští plavci nepodcenili úvodní závod této sezony, dokazuje skutečnost, že Jakub Jarolím i Zuzana Svozilová díky svým výkonům v Poznani získali důležité nominační limity A na mistrovství světa. Druhé kolo závodů Světového poháru CMAS se uskuteční na konci února v maďarském Egeru.

Texta a foto: KSP Olomouc