MLADÍ BIATLONISTÉ VEZOU Z MS TŘI CENNÉ KOVY

Stříbro a dva bronzy pro českou výpravu.

MLADÍ BIATLONISTÉ VEZOU Z MS TŘI CENNÉ KOVY

Mistrovství světa dorostu a juniorů v biatlonu přivítalo v termínu 27. 1. – 2. 2. 2016 rumunské středisko Cheile Gradistei a mladé české naděje se ve sportovním poli rozhodně neztratily.

Hned první den šampionátu přinesl českým barvám cenný kov v podobě bronzové medaile. Tu vybojovala dorostenka Markéta Davidová ve vytrvalostním závodě na 10 km. Na střelnici se mladá Češka dopustila tří chyb, ale díky výbornému běžeckému výkonu dosáhla na jeden z cenných kovů.

Výborný výsledek zaznamenala bronzová medailistka i v následném závodě ve sprintu na 6 km. I když tentokráte medaili nezískala, obsadila Markéta Davidová skvělé čtvrté místo. Umístěním v první desítce se blýskl i Jakub Štvrtecký, který ve sprintu dorostenců na 7,5 km obsadil krásné sedmé místo.

Další cenný kov přibyl do sbírky české výpravy opět díky dorostenecké kategorii. Konkrétně díky štafetě dorostenek na 3x6 km, která ve složení Natálie Jurčová, Markéta Davidová a Tereza Vinklárková vybojovala druhé místo a děvčata se tak stala vicemistryněmi světa! „Holky tady mají super partu a díky nim máme všichni obrovskou radost. Medaile je skvělá a patří jak Natce, Markétě a Terce, tak i celému týmu, prostě všem, kteří pomáhají,“ prohlásil po závodě trenér dorostenek Jindřich Šikola.

Třetí českou medaili si domů z Rumunska vezou čeští junioři ze štafety na 4x7,5 km. Juniorům ani juniorkám se na mistrovství světa příliš nedařilo, ale štafeta juniorů se na konci šampionátu dočkala vytoužené medaile, která byla z bronzového kovu. Postaralo se o ní kvarteto David Tolar, Milan Žemlička, Ondřej Hošek a Jan Burian. „Všichni kluci zaslouží obrovskou pochvalu,“ radoval se po závodě trenér juniorů Vlastimil Vávra„Za reálné jsem počítal osmé místo a doufal jsem, že při troše štěstí bychom mohli být šestí. Kluci však jeli parádně, stále se drželi v kontaktu se špičkou. A to bylo dáno i jejich vynikající střelbou. Jenom šestkrát dobíjeli, a to je třetí nejlepší výsledek po vítězných Rusech a pátých Ukrajincích. Pokud udělali chybu, ihned ji napravili,“ dodal český trenér.

Mladí biatlonisté se dokázali na mistrovství světa probojovat mezi světovou elitu a kromě tří medailí vezou i další cenná umístění v elitní desítce (Markéta Davidová 4. místo ve sprintu dorostenek, Jakub Štvrtecký 7. místo ve sprintu dorostenců, Natálie Jurčová 8. místo ve stíhačce dorostenek).

Pozornost biatlonových fanoušků se teď opět přesune k seniorské reprezentaci v čele s vedoucí ženou Světového poháru Gabrielou Soukalovou, kterou čeká série závodů v Severní Americe.

 

Text: S využitím webu www.biatlon.cz; foto: www.biatlon.cz

---
-