Stíhací závod: Soukalová si opět vylepšila maximum, skvělý Krčmář byl třináctý

Gabriela Soukalová si upevnila pozici vedoucí ženy SP.

Sobotní stíhací závody zastihly české biatlonisty opět v dobré kondici. V závodě žen na 10 km se podařilo Gabriele Soukalové opět vylepšit své maxim z Anterselvy, když dojela sedmá. Mohla však pomýšlet i na mnohem lepší umístění, na poslední zastávku na střelnici dorazila čtvrtá. Při závěrečné stojce však udělala dvě chyby, celkem v závodě musela trestné kolo obkroužit třikrát. I sedmým místem si však znovu upevnila průběžné vedení v žebříčku Světového poháru. Hned čtyři střely mimo vyprodukovala Veronika Vítková, díky velmi dobrému běžeckému času jí to však vyneslo na 13. místo. Na body dosáhla ještě 23. Eva Puskarčíková, která na trestné kolo zamířila dvakrát. Mimo bodované pozice tentokrát zůstaly Lucie Charvátová na 48. místě s osmi chybami a Jessica Jislová na 56. místě se sedmi střeleckými omyly.

Italská Anterselva znovu ukázala, že na ní jsou nejlépe připravené Rusky. Závod ovládla Jekatěrina Jurlovová, druhá skončila Selina Gasparinová ze Švýcarska a na bronzový stupínek se dostala domácí Dorothea Wiererová.

Ruského vítěze měl i závod mužů na 12,5 km. Zvítězil Anton Šipulin před Simonem Schemppem z Německa a třetím Johannesem Bö z Norska. Nejlépe z Čechů se vedlo Michalu Krčmářovi (na snímku v textu), který doběhl na 13. místě, přičemž na střelnici zaváhal jen jednou a výborné umístění si navíc nadělil jako dárek ke svým pětadvacátým narozeninám. Jako pětadvacátý proběhl cílem Tomáš Krupčík, který si připsal tři trestné okruhy, na 32. místě skončil Michal Šlesingr rovněž s třemi minelami. Po čtyřech chybách na střelnici zaznamenali 38. Jaroslav Soukup i 46. Ondřej Moravec. Na Adama Václavíka s šesti chybami zbylo 49. místo.