Ondřej Ježek je opět motocyklistou roku

Člen ÚAMK podruhé ovládl anketu o nejlepšího motocyklového závodníka.

Stejně jako v předešlých letech anketu vyhlašoval server BikeRacing.cz a o vítězi rozhodovaly hlasy čtenářů. Zatímco za rok 2013 obsadil rodák z Kuřimi Ondřej Ježek druhé místo, za rok 2014 už bral titul nejlepšího motocyklového jezdce u nás. A tento triumf se mu podařilo zopakovat.

V uplynulé sezóně Ježek závodil v seriálu Světového poháru Superstock 1000 v týmu TripleM by Barni Racing Ducati, kde slavil dvakrát na stupních vítězů a v celkovém hodnocení světového poháru obsadil 5. místo.

„Mám ohromnou radost. Jak se říká, vyhrát je jedna věc, obhájit pak druhá. Chtěl bych hrozně moc poděkovat všem fanouškům, kteří mi pomohli tuhle anketu vyhrát podruhé za sebou. Velmi si titulu nejlepší závodník roku vážím. Je skvělý pocit mít za sebou takovou silnou fanouškovskou základnu. Věřím, že budu i letos pokračovat v kvalitních výsledcích a třeba se příští rok dočkám triplu", prohlásil nejlepší motocyklista uplynulé sezóny, který v anketě předčil i Jakuba Kornfeila, Karla Haniku či Karla Abrahama

Během dvouměsíčního hlasování získal Ondřej Ježek od čtenářů 1018 hlasů a o téměř 500 hlasů porazil druhého Jakuba Kornfeila a třetího Michala Práška.

V roce 2016 čeká na českého závodníka souboj o přední umístění v seriálu mistrovství světa Supersportů, který pojede na stroji Kawasaki.