Štafeta žen bez Soukalové šestá, muži skončili osmí

V atraktivních závodech štafet Češi zabojovali.

Štafeta žen bez Soukalové šestá, muži skončili osmí

Další várku závodů Světového poháru mají biatlonisté za sebou. Uplynulý víkend nabídl v Ruhpoldingu strhující závody štafet. V pátek 15. ledna na trať 4x7,5 km vyrazili muži. První úsek rozjel Michal Šlesingr z konce startovního pole a postupně se prodíral dopředu. Při položce vleže musel dvakrát dobíjet, stojka však byla čistá a český reprezentant se zařadil na konec první desítky. Kvůli pomalejšímu běhu nakonec předával Tomáši Krupčíkovi na 12. místě. Ten při ležce musel dobíjet jednou, při stojce třikrát a Michal Krčmář se do závodu vydával jako jedenáctý se ztrátou 1:58 minuty.

Na třetím úseku však byl Krčmář excelentní. I v obtížných sněhových podmínkách dokázal vleže pálit čistě a jako druhý nejrychlejší a posunul Čechy na 6. místo. Při stojce musel jednou opravovat a do posledního úseku vyslal Ondřeje Moravce na 7. místě.  Finišmana české štafety však potkala na střelnici velká smůla. Právě při jeho střelbě začaly silné poryvy větru, na které Moravec reagoval přecvakáním až moc rychle a nevyhnul se trestnému kolu. Výsledkem pak bylo konečné osmé místo. Štafetu vyhráli Norové, druhé místo vybojovali Rusové a na třetí příčce skončili Rakušané.

V neděli si štafety užily i ženy na trati 4x6 km. Ta česká se představila v netradičním složení, trenéři tentokrát na start nepustili Gabrielu Soukalovou, kterou se rozhodli šetřit pro další individuální závody a do závodu nastoupila čtveřice Puskarčíková, Landová, Charvátová, Vítková. Na prvním úseku se střelecky potrápila Eva Puskarčíková, které nestačila tři dobíjení a musela na trestné kolo a předávala na 13. místě s bezmála minutovou ztrátou na první místo. Ani Jitka Landová se nevyhnula trojímu dobíjení a nakonec předávala dvanáctá, ovšem se ztrátou již 1:52 minuty. 

Na třetím úseku vypadala naopak velmi dobře první střelecká položka vleže Lucie Charvátová, která zastřílela čistě a rychle a posunula český tým dopředu. Stojka se však Charvátové nepovedla a česká závodnice musela dokonce dvakrát na trestné kolo a předávala opět na 13. místě. Výtečný výkon však předvedla na posledním úseku Veronika Vítková. Po dvou dobíjeních při stojce vyrazila do cíle a dokázala štafetu vyšvihnout na konečné šesté místo. Z vítězství se radovaly Ukrajinky, druhé skončily domácí Němky a bronz náleží Italkám.

Foto: www.biatlon.cz