Nové Město na Moravě o víkendu uspořádalo IBU CUP

Biatlonové závody se konaly ve Vysočina Areně.

O víkendu 9. a 10. ledna se do Nového Města na Moravě sjeli biatlonoví fanoušci. Konal se zde totiž již čtvrtý díl poháru IBU CUP, druhé nejvyšší biatlonové soutěže. Hned první závodní den se do Vysočina Areny sjelo čtyři a půl tisíce návštěvníků.

V sobotním sprintu žen na 7,5 km se z českých závodnic nejlépe dařilo Jessice Jislové (na hlavním snímku), která skončila jedenáctá, přičemž minula při jedné položce vleže. Další domácí biatlonistky se seřadily až daleko za ní. Na body dosáhla ještě na 32. příčce Kristýna Černá, která rovněž minula jednou vleže. Další domácí biatlonistky se seřadily až daleko za touto dvojicí. Lea Johanidesová obsadila 42. příčku, Barbora Tomešová doběhla hned za ní, Veronice Zvařičové patří 50. místo a Lída Horká dojela na 71. pozici. Sprint vyhrála Ruska Olga Jakušovová.

V závodě mužů na 10 km se z Čechů nejvýše umístil Matěj Krupčík (na snímku v textu) na 22. místě, při stojce vyrobil dvě chyby, a to ho stálo umístění v Top Ten. S jednou střeleckou chybou se bodů dočkal 34. Vít Jánov. Tomáš Vojík pokazil stojku a skončil 47., Lukáš Kristejn naopak nezvládl ležku a obsadil 84. místo. Ve sprintu mužů zvítězil Fabien Claude z Francie.

V neděli se sprinty opakovaly a ženám se dařilo ještě lépe, než předcházející den. Jessica Jislová byla na střelnici tentokrát bezchybná a přestože dojela opět na 11. místě, tentokrát ji jen dvě desetiny dělily od umístění v elitní desítce. Polepšila si i Barbora Tomešová, která skončila na 25. místě, 32. příčku si zopakovala Kristýna Černá. Lea Johanidesová doběhla třiatřicátá, Lída Horká obsadila 52. místo a Veronice Zvařičové patří 66. příčka. Závod vyhrála Anais Chevalierová z Francie.

Také v druhém sprintu mužů si Češi polepšili. Matěj Krupčík zastřílel čistě a přestože se v běhu se trápil, vybojoval skvělé 16. místo. Vít Jánov, který startoval až v samotném závěru závodu, získal dva body za 39. místo, přičemž minul až úplně poslední terč. Oproti tomu Tomáš Vojík se střelnici trápil, minul tři terče a skončil na 45. místě. Lukáš Kristejn skončil po pěti chybách na 75. pozici. Na nejvyšší příčku tentokrát dosáhl Rus Petr Pashchenko.