Fantastický Moravec vybojoval stříbro v závodu s hromadným startem

Nejlepší výkon sezony a cílový pozdrav malé dceři.

Fantastický Moravec vybojoval stříbro v závodu s hromadným startem

Doslova zmrtvýchvstání zažívá v těchto dnech mužská biatlonová reprezentace. V závodech Světového poháru v německém Ruhpoldingu se Češi stále zlepšují a konečně figurují na nejvyšších příčkách. Jen den po bronzovém úspěchu Michala Šlesingra ve stíhacím závodě přidal v závěru uplynulého víkendu do sbírky českého týmu stříbro Ondřej Moravec v prestižním závodu s hromadným startem na 15 km.

Rychlá a hlavně bezchybná střelba přinesla v závodě určeném pro 30 nejlepších biatlonistů Ondřeji Moravci kýžený úspěch. Od první střelby se tak český biatlonista držel v popředí, od druhé položky celé závodní pole táhl. V závěsu za ním byli Francouzi Simon Fourcade a Fillon Maillet. Během třetí střelby se ke špičce dotáhli i Martin Fourcade s Norem Emilem Svendsenem. Zatímco přes jedno střelecké manko nakonec utíkal pro své suverénní vítězství Martin Fourcade, Svendsen při poslední střelbě odpadl a musel se vydat hned na tři trestná kola. Čistý Moravec vyjížděl do posledního okruhu jako druhý a stříbro si již ohlídal. V cíli pak veselým gestem na dálku pozdravil svou rodinu a malou dcerku. Z bronzu se nakonec radoval Nor Tarjei Bö.

Michal Šlesingr dojel závod s dvěma chybami na střelnici. Zaváhal přitom hned při první střelbě, což českého reprezentanta odsunulo do zadní části startovního pole. Nakonec z toho bylo pro Šlesingra 17. místo. Premiérově si závod s hromadným startem užil Michal Krčmář, který dojel na 27. pozici, přičemž terč minul čtyřikrát.

Závod s hromadným startem žen na 12,5 km celou polovinu držely v naději na pódiové umístění také české biatlonistky. Ještě k první stojce dorazila jako první Veronika Vítková, které se však tento střelecký stav stal osudným, když hned třikrát zastřílela mimo terč. Při střelbě ve stoje chybovala i Gabriela Soukalová, při každé stojce vždy jednou minula a klesla na konečnou sedmou příčku. Žlutý dres pro vedoucí ženu průběžného pořadí Světového poháru je však stále v držení české závodnice. Do desítky se nakonec vešla i celkově devátá Vítková, a to díky šestému nejlepšímu běhu. Střelecky se naopak velmi dařilo Evě Puskarčíkové, která zaváhala jen jednou a závod dokončila na 16. místě. Lucii Charvátovou odsunulo pět střeleckých chyb na konečnou 27. příčku.

Z triumfu se opět radovala na domácím území Němka Laura Dahlmaierová, která zastřílela bez jediné chyby. Na druhé místo se vyšvihla Francouzka Marie Dorinová-Habertová s jednou chybou a třetí skončila Norka Tiril Eckhoffová s dvěma střeleckými chybami.

Foto: www.biatlon.cz